Michal: Tallinna 2018. aasta eelarve peaks olema suunatud tulevikule

Uudis
|
Kristen Michal
|
30.11.2017

Täna toimub Tallinna linnavolikogus linna järgmise aasta eelarve esimene lugemine. Reformierakonna hinnangul ei arvesta eelarve tuleviku Tallinna huvidega ning seetõttu fraktsioon eelarvet ei toeta.

Tallinna eelarve vajab muutust. Eelarve peab arvestama tuleviku ning linnaelanike huvidega. Järgmisel aastal vähenevad investeeringud kokku näiteks hariduse, kultuuri ning spordi ja vaba aja valdkonda. Kasvavad aga munitsipaalpolitsei ja lisarahast Tallinna TV propagandakulutused. Suur siht ja suund on üdini vale – investeeringute ja tuleviku asemel enesereklaam. Seda suunda me ei toeta,” sõnas Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Kristen Michal. 

Michal lisas, et Nõmme, Pirita, Kesklinna, Põhja-Tallinna ja Kristiine inimesed enamuses ei toetanud Keskerakonda ja tema munitsipaalmaailma plaane ja seetõttu teeb Reformierakond kohalike huvidega arvestamiseks ettepaneku Asumifondi rajamiseks, kus iga linnaosa inimesed saaks ühe miljoni linnaeelarvest kasutada kohaliku elu arendamiseks. Samuti teevad Tallinna reformierakondlased ettepanekud üle vaadata Tallinna kulutused personalile ja peatada maksed Ühistupanka, mille seniseks ainsaks tegevuseks on asjaosalistele kõrge palga maksmine.

Fraktsiooni aseesimees Õnne Pillak lisab, et Reformierakonna fraktsioon kavatseb esitada eelarvele ettepaneku lasteaia kohatasu kaotamiseks ning lasteaia õpetajate ja õpetajate abide palga tõusuks. Katteallikad selleks võetakse linna seniste toreduslike kulutuste arvelt, personalikärbetest ning muuhulgas venekeelse propaganda tellimise lõpetamisest.

Tallinna linnavalitsus suunas eelmisel nädalal linnavolikogule menetlemiseks Tallinna linna 2018. aasta eelarve. Eelarve peab läbima volikogus kolm lugemist. Esimene lugemine leiab aset täna, teine 7. detsembril ning kolmas lugemine toimub 14. detsembril.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt