Michal: Tallinn peab olema Eesti vedur

Uudis
|
27.05.2017

Täna toimunud Reformierakonna Tallinna Päeval kinnitati erakonna linnapeakandidaadiks Kristen Michal. Reformierakonna kohalike valimiste programmi „Tuleviku Tallinn“ tutvustades avalikustas Michal põhiteemad – eestikeelne haridus, lastega perede ja eakate heaolu, moodsad transpordiühendused ning läbipaistev linnajuhtimine. 

„Tallinn on tulevikulinn. Sügiseste valimiste põhiküsimus on selge – sellest tuleb umbusaldushääletus tänasele Keskerakonna valitsusele. Tallinn peab olema Eesti arengu vedur, moodne ja uuenev linn ettevõtjale ja tööinimesele. Turvaline kodu lastega peredele ning eakatele, kus majapidamisraha kadunuks ei jää ja prügi ei lükata kapi taha,“ sõnas Michal. 

Reformierakonna Tallinna linnapeakandidaadi sõnul on tänane juhtimine pealinna arengu piduriks ning muutus paremuse suunas on vajalik ja möödapääsmatu.

„Meil on tugev meeskond igas linnaosas, oleme uutele tulijatele ja ideedele avatud. Kõik on oodatud muutusi ellu viima ja koostööle. Kui tulemused lubavad, loodame sügisel koalitsioonivalitsust, et see, mida Keskerakonna ainuvõim on teinud, ei korduks,“ ütles Michal. 

Tallinna Suurel Päeval esitleti ka viit esimest valimisprogrammi peatükki, millest Reformierakond Tallinna juhtimise uuendamisel lähtub. 

„Eestis peab maksumaksja ülalpeetav haridussüsteem olema eestikeelne, lasteaiast alates. Eesti keel ei ole hariduses võõrkeel, nagu paistab Keskerakonnale. Riigikeele oskus loob võrdsed võimalused eduks kõigile lastele. See pole eestikeelsete inimeste kius, eesti keele õpet lasteaiast alates toetab üle 70% venekeelsetest vanematest,“ märkis Michal eestikeelsest haridusest rääkides. 

Linnapeakandidaadi sõnul on Reformierakonna eesmärk vähendada Tallinnas lapsevanemate rahalist koormust, teha korda lasteaiad ja spordiväljakud, toetada lapsi huviringides ning motiveerida õpetajaid. 

Transpordi vallas tõstis Michal esile ideed Tallinna-Helsingi püsiühendusest, uute rattateede ehitamise ning trammiliinide rajamise Mustamäe, Õismäe, Pirita ning Lasnamäe suunas. 

Eakatele suunatud programmis on Reformierakonnal plaanis sammud parema tervishoiu ja hoolduse pakkumiseks, uue haigla rajamiseks ning pensionäride iga-aastase toetamise jätkamine linna poolt. Lisaks soovib Reformierakond sisse viia kultuurikaardi, et eakad saaksid külastada soodushinnaga üritusi. 

Reformierakonna Tallinna programmi projekti leiab siit: https://www.reform.ee/tallinn-on-tuleviku-linn


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt