Kristen Michal: Tallinn on tuleviku linn

Arvamus
|
27.05.2017

Tallinn on tuleviku linn

Meie valikud Tallinnas lähtuvad sellest. Seisame koos nendega, kes soovivad Tallinnas arengut. Muutust ja uuenemist. Tallinn on Eesti pealinn. Pealinn peab olema innovatsiooni vedur. Koht, kus ettevõtlik inimene tahab alustada ja ette võtta, luua uusi kõrge väärtusega töökohti. Tundes, et omavalitsus on partner, luues ausa konkurentsikeskkonna. Mitte pidur või tujurikkuja.

Tallinn on visiitkaart. Siin käib enim külalisi. Tallinna ühendused ning hoiakud määravad palju sellest, kuidas Eestil läheb. Lennuühendused, tramm lennujaama ja sadamasse, teed ning moodne transpordivõrk. Uued trammiliinid linnaosades. Mugavad, turvalised rattateed, et lapsed ja pered liiguks.

Tallinn on suur ja samas väike. Meile on ta kodu. Kodus peavad asjad olema korras. Kodus ei virutata majapidamisraha. Ja prügi ei seisa väljaviimata, kapi taga. Kodu on turvaline ja kodus mõistetakse üksteist. Räägitakse üht keelt. Kodus on roll igal põlvkonnal ja hoolitsetakse nende eest, kes veel ei jaksa või enam ei saa kõike ise.

Tuleviku Tallinn vastandub mineviku Tallinnale.

Vastandume sellele kõigele, mida esindab tänane Keskerakonna ainuvõim. Kohmakale ja korruptiivsele asjaajamisele. Haridussüsteemile, milles eesti keel on võõrkeel ning kus seetõttu osa inimesi on Eesti võimalustest ja ühiskonnaelust ära lõigatud. Sellele, et Tallinna juhtimine on vanamoodne ning suletud. Et ettevõtjatel pole partnerit ning tihti on linnajuhtide pärast piinlik.

Tuleviku Tallinn on aastaks 2030 Euroopa elamisväärseimate linnade esikolmikus. Tuleviku Tallinnal on püsiühendus Helsingiga. Kaksikpealinn loob uued võimalused vennasrahvastele, kasvatab sissetulekuid ja majandust. Tuleviku Tallinn on atraktiivne ja innovatiivne. Meelitades siin looma uusi lahendusi ja nutikaid töökohti, kasvatades Eesti mainet ja majandust.

Tuleviku Tallinn on peresõbralik. Eesti rahva suurim väljakutse on laste sündimine, Tallinn peab olema noortele peredele hea koht. Kättesaadavad võimalused lastehoiuks ning head koolid. Haridussüsteem annab uutele ilmakodanikele eesti keele oskuse juba lasteaiast, et kõigil oleks Eestis võrdne võimalus edukas olla.

Tuleviku Tallinn hoolitseb eakate kodanike eest. Nagu laulus öeldakse – me kõik jääme vanaks. Vanaduspõlv olgu väärikas. Korralikest põlvkondade majadest moodsate hooldekodudeni. Heast tervishoiust vajalike teenusteni. Keegi ei pea tundma ennast üksi. Linn peab linnakodanike eest hoolitsema.

Tallinn on Tuleviku linn. Meie oleme avatud. Kõik, kes tahavad muutust, on meiega.

Meil on hea sisu – märkisin eelnevas ära vaid osa meie Tallinna juhtimise programmis kirjas olevatest ideedest. Selle töö eest tänu paljudele siin saalis olijatele, eriliselt Yokole, kes seda vedas ja veab edasi.

Meil on tugev meeskond. Täna esitleme neid, kes linnaosades nimekirju eest veavad. Tulemus tuleb kogu piirkonna ühises pingutuses. Sellest lähtusime ka kandideerimisel. Loeb meeskonna tulemus. Mitte see, kas Taavi saab 100 häält rohkem või Kaja 200.  Või kes on esimene, kes on teine, kes kolmas.  

Me kas võidame kõik koos. Või kaotame igaüks. Nagu musketärid – üks kõigi ja kõik ühe eest.

Või nagu piiritulbad. Üks on post. Mitu – see on juba piir, kust ületulev roheline mehike saab 9 grammi.

***

Muutus tuleb.

Meie eesmärk Tallinnas on eelmise korra tulemus ületada. Mõni arvab, et tuleb lihtsalt. Mõni ei arva.

Poliitikat aastaid hobikorras jälginuna väidan, et võimalused õnnestuda on head. Nagu on suurepärased ka võimalused kõik tuksi keerata.

Saame ühe mandaadi rohkem kui eelmisel korral, on hästi. Samm edasi. Kui saame suurema toe Tallinnas, on parem. Suurem samm edasi.

Sügiseste valimiste põhiteema on selge – see saab olema umbusaldushääletus tänasele Keskerakonna valitsusele.

Uued maksud, defitsiit, julgeolekualuste eitamine, nelgid ja Sputnik, eestikeelse hariduse vastane võitlus. Korruptsiooni ja prügi lõhn Tallinnas? Mis neid seob? Me kõik teame.

Me oleme motiveeritud, meil on oskused, kogemus ja süda õige koha peal. Eestis ja Tallinnas oleme tugevaim vastukaal Keskerakonnale ja meilt loodetakse palju.

Oleme vabad rääkima asjadest nii nagu on. Mitte nagu valitsuspartnerid – piinlikkus paistab aga ollakse koos Keskerakonnaga valitsuses ja seetõttu ei saa palju öelda.

Meie saame ja ütleme teie eest ja aitame ka teid, head Sotsid ja IRL. Ja teeme koostööd kõigiga, kes soovivad muutust paremuse suunas Tallinna juhtimises.

See meeskond, kes siin laval on tunni aja pärast. Ja meeskond, kes on saalis. Ja meeskond, kes tuleb tänavatele. Ja meeskond, kes on augustis valmis puhkamata võitlema oktoobrini.

See meeskond on valmis Tallinna inimeste usalduse saamisel olema need, kes teevad Tallinnast Tuleviku linna. Mina olen üks sellest meeskonnast.

Anname oma parima.

15. oktoobri õhtul on Reformierakond teinud Tallinnas hea tulemuse ja Keskerakond pakib asju.

Öelge seda kõigile.

Muutus tuleb.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt