Michal: Tallinn peab kärpima ebavajalikke kulutusi ning kasutama selle raha perede ja pensionäride heaks

Uudis
|
Kristen Michal
|
20.10.2022

Neljapäeval arutab Tallinna linnavolikogu pealinna järgmise nelja aasta eelarvestrateegiat. Reformierakonna fraktsiooni muudatusettepanekud keskenduvad ebavajalike kulutuste kärpimisele ja selle raha suunamisele lastega perede ja pensionäride heaks ning eestikeelsele haridusele ülemineku ettevalmistamiseks.

Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Kristen Michali sõnul leiab igal aastal Tallinna eelarvetest miljonite eurode ulatuses ebamõistlikke kulutusi. „Meie ettepanek on loobuda 3 miljoni euro suurusest linnajuhtide enesereklaami kulust ja teha linnale soodsamaks kahjulikud PPP-lepingud. See raha tuleb suunata lastega perede ja eakate heaks, kaotades lasteaia kohatasu ja tõstes pensionilisa 200 euroni,“ selgitas Michal. 

Samuti tegi Reformierakonna fraktsioon ettepaneku vähendada ametnike arvu ehk kärpida pealinna poliitilist toiduahelat. “Näiteks on Tallinnal vähemalt 76 kommunikatsioonitöötajat, pea igal linnaosa vanemal 2 asetäitjat ning linnavalitsuse liikmetel mitmepealine büroo. Rääkimata tervest reast “teenekatest keskparteilastest” linnaettevõtete juhtkondades. Maksumaksja raha ei peaks kasutama omadele soojade kohtade loomiseks,” ütles Reformierakonna fraktsiooni asejuht Sander Andla.

Reformierakonna fraktsiooni liige, koolijuht Toomas Kruusimägi sõnas, et valitsus kiitis äsja heaks tegevuskava eestikeelsele õppele üleminekuks ja protsessi jaoks nähakse riigieelarves ette 41 miljonit eurot. “Riigikeelsele õppele üleminek juba toimub. Tahame näha, et ka Tallinna juhid hakkaks vastutöötamise asemel tegema selleks vajalikke ettevalmistusi,” märkis Kruusimägi.

Reformierakonna ettepanekutest leidis linnavalitsuse ja volikogu rahanduskomisjoni toe ettepanek kiirendada lasteaedade hoovialade välisvalgustuse korda tegemise tempot. “On tähtis, et kõik Tallinna lasteaialapsed saaksid ka pimedal ajal õues turvaliselt mängida,” sõnas Tallinna volikogus pikalt lastega perede heaolu eest seisnud Õnne Pillak.

Samuti on Tallinna eelarvestrateegias kirjas, et linn alustab järgmise nelja aasta jooksul eakate teenusmaja rajamise programmi. Seda ideed on pikalt eest vedanud Reformierakonna Tallinna seenioride juht Liis Klaar, kes kuulub eksperdina ka Tallinna linnavolikogu sotsiaal- ja tervishoiukomisjoni. “Loodetavasti tähendab see, et saame peagi paisu tagant liikuma,” lausus Klaar.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt