Michal: „Senised kohtumised on lootustandvad”

Uudis
|
06.03.2007

Reformierakonna peasekretäri, koalitsiooniläbirääkimiste delegaadi Kristen Michali sõnul võib esialgseid läbirääkimisi IRL-i ja sotsiaaldemokraatidega nimetada pigem konsultatsioonideks, kus püütakse leida võimalikult suur ühisosa erakondade vahel.

„Erimeelsustel või punktidel, mis ei kattu, pole pooled veel niivõrd põhjalikult peatunud. Peamine on see, et hea tahe on olemas,” lausus Michal ja lisas: „Senised kohtumised on toimunud Reformierakonna initsiatiivil ja plaanime veel täna õhtul saada kokku Roheliste esindajatega ning homme hommikul ka Keskerakonnaga.”

„Kuigi hetkel võib öelda, et esialgsed läbirääkimised on toimunud tempokalt, on meie jaoks kõige olulisem ikkagi konsultatsioonide sisuline pool. Lisaks valimislubaduste täitmisele soovib Reformierakond moodustada valituse, mis tõepoolest kestaks neli aastat ja ei kavatse kiirustamisega seda ootust õõnestada,” lausus Michal.

Reformierakonna peasekretäri sõnul ei sünni tulevane koalitsioon valgelt lehelt vaid põhineb erakondade valimisprogrammidel.

Täna õhtul kell 20.00 kohtuvad Reformierakonna esindajad Eestimaa Roheliste erakonnaga ja kolmapäeva hommikul kell 9.00 Keskerakonnaga. Kolmapäeval tuleb kokku ka Reformierakonna juhatus korralisele koosolekule. Ajakirjanikud on oodatud Reformierakonna kontorisse (Tõnismägi 9) kell 12.45.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt