Michal Reformierakonna volikogul: EKRE on vasakpoolne, soovides Lukašenka kombel hinnatõusu ära keelata

Uudis
|
15.10.2022
Reformierakonna volikogu esimees Kristen Michal ütles reedel erakonna volikogul peetud sõnavõtus, et kevadel seisab ees põhimõtteline maailmavaateline vastasseis Reformierakonna ja EKRE vahel. Michali sõnul konkureerib EKRE majanduspoliitika teadlikult vasakpoolse Keskerakonnaga, tehes Valgevene autokraadi kombel katset keelata hinnatõus ja loota, et sel on maailmale mõju. 
„EKRE unistuste Eesti ei ole läänele orienteeritud ega liitlastega ühendatud. Reformierakonna sõnum on vastupidine – ei iial enam üksi.  Vene Föderatsiooni peetavas energiasõjas levitab EKRE valeväiteid, jättes ütlemata, et oma vanameelset riikliku elektrihinna skeemi ei saa ellu viia Euroopa Liidust lahkumata. Euroopa Liidust lahkumine, isegi kui poleks sõda meie läheduses, viiks Eesti liitlasteta külma kätte. Kelle huvides EKRE õigupoolest sellist asja ajab, sest Eesti rahva huvides see igatahes ei ole?“ küsis Michal.
Michal tõi välja, et taastuvatest allikatest saab elektrit juba täna soodsamalt kui EKRE pakub ja seda Euroopa Liidust lahkumata. „Tänaseks oleme seal, kus aastaid tagasi tahtsime olla, taastuvenergiat ostetakse vähempakkumistel. Hinnaga 1,9-3,5 senti KWh. Taastuvad on vaid osa suurest energiasüsteemist, kuid sõjas kohase kiirusega tegutsedes saame lähiaastail puhta loodusega ning maksumaksja toeta igaühele soodsama energia. See  on umbes sama põhimõtteline vahe, kui keegi jonnakalt nõuaks, et kõik kasutaks riigi kontrollitud hinnaga lauatelefone, mõistmata, et hoopis innovatsioon ja konkurents toob tarbijale soodsama hinna ja mobiiltelefonid,“ märkis ta.
Reformierakonna volikogusse kuuluvad erakonna piirkondlike organisatsioonide esindajad, erakonna ringkondlike organisatsioonide esimehed, juhatuse liikmed, erakonna Riigikogu fraktsiooni liikmed, Euroopa Parlamenti valitud liikmed ja erakonda Vabariigi Valitsuses esindavad ministrid. Sõnaõigusega võivad osaleda Naire ja Noortekogu esindajad.
Korraliselt koguneb volikogu kolm korda aastas, vajadusel ka tihedamini. Volikogu pädevuses on alaliste programmi-, põhikirja- jm komisjonide moodustamine ja kandidaatide nimekirja kinnitamine Riigikogu ning Euroopa Parlamendi valimisteks.

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt