Michal kutsus reformierakondlasi kandideerima europarlamenti

Uudis
|
08.06.2008

Täna kogunenud Reformierakonna Üldkogul Palmses kutsus peasekretär Kristen Michal erakonna liikmeid andma teada oma kandideerimissoovist Euroopa Parlamendi valimistel. Esimestena esitasid oma kandidatuuri riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland ja riigikogu liige Igor Gräzin.

„Eesti on Euroopa Liidule oluline ja vajalik liikmesriik. Oma teel lühikese ajaga sotsialismist liberaalse ja elujõulise majanduskeskkonnani oleme omandanud kogemusi, mida vana Euroopa hädasti vajab. Tean, et Reformierakonnal on kandidaadid, kes suudavad Eesti hääle Euroopas kajama panna,” ütles Michal.

Kristiina Ojuland on juba täna Euroopa Liberaalide, Demokraatide ja Reformistide partei asepresidendina aktiivselt seotud Eesti esindamisega Euroopas.

„Väga oluline on seista Eesti rahvuslike huvide eest Euroopas. Pean silmas Euroopa Liidu ühtse energiapoliitika ja järgmise eelarveperioodi kujundamises kaasarääkimist,” ütles Ojuland.

Igor Gräzini jaoks on tema sõnul Euroopa Parlamenti kandideerimine sundseis. „Europarlamendis peab olema esindatud ka eurokriitiline seisukoht ja teisi lihtsalt ei ole. See on minu kohustus valijate ees. Mul pole valikut. Mind üldiselt ei huvita Euroopa Liidu tulevik, aga mind huvitab Eesti tulevik Euroopa Liidus,” lausus Gräzin.

Ta lisas: „On kujunemas globaalne vastasseis – Euroopa Liit versus Venemaa, ja ma arvan, et seda vastasseisu mõistma olen mina parem kui keegi teine.” 

Reformierakond on seadnud eesmärgiks võita 2009. aasta juunis toimuvad europarlamendi valimised ning saada kolm kohta kuuest. 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt