Meikar: Toopeal võiks olla meeleavaldajate kõnenurk

Uudis
|
28.10.2007

Riigikogu liige Silver Meikar soovitab parlamendihoone ette Toompeal luua kõnenurga, kus igaühel oleks vaba voli igal ajal oma arvamust avaldada. Meeleavaldajatel poleks Meikari arvamusel vaja koosolekuluba, küll aga tuleks neil järgida rahumeelsuse ja viisakuse põhimõtteid.

Reformierakonda kuuluv Meikar meenutas, et Speakers’ Corner’ite traditsioon tuleb 19. sajandi Londonist, kui Hyde parki loodi spetsiaalne koht avalikeks kõnekoosolekuteks. Rääkida võib kõigest niikaua, kuni ei rikuta seadust ja sõnakasutus ei ületa hea tava piire. Sarnaseid kõnenurki võib leida täna ka Kanadast, Hollandist, Singapurist ja Austraaliast.

„Leian, et meeleavaldamiseks ei ole Eestis õigemat kohta kui Toompea. Vabaduse plats kui Eesti esindusväljak on muudetud autoparklaks, Riigikogu esine plats kui rahvakoosolekute koht samuti. Riigikogu hoonest väljujale näitavad Nevski katedraali pildistavad turistid ja lahkuvad autod selga. Parlamendil oleks parem vaadata otsa meeleavaldajatele ja nende plakatitele,” lausus Meikar.

Silver Meikari arvamusavaldus tuleneb Riigikogu kantselei haldusdirektori Alari Pihli möödunud nädalal avalikuks saanud ettepanekust keelata Toompeal suurte meeleavalduste korraldamise.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt