Maret Maripuu: tervishoid vajab terviklikku raviplaani

Uudis
|
27.01.2011

Täna Riigikogus olulise tähtsusega riikliku küsimuse „Tervishoiu olukord Eestis’’ arutelul toonitas Reformierakonna fraktsiooni liige Maret Maripuu oma sõnavõtus, et tervishoid vajab terviklikku raviplaani.

Maret Maripuu sõnul on meie tervishoiusüsteemi pidevalt muudetud, kuid need on olnud suhteliselt ad hoc laadi muutused ehk vastavalt olukorra nõudlusele. ”Oma mõju avaldas ka majanduskriis. Seni oli küsimus, kuidas olemasolevat raha jagada, kriisi ajal aga oli küsimus selles, kuidas teha kärpeid nii, et süsteemi kui terviku elujõud säiliks. Teisisõnu, kui seni olime jaganud ülejääke, siis nüüd tuli hakata jagama puudujääke,” lausus Maripuu.

Maripuu arvates ei saa ka kõige rikkamal riigil olema kunagi nii palju raha, et seda jätkuks kogu meditsiinisüsteemile. ”Tervishoid on nagu kultuur, haridus ja sotsiaal-hoolekanne – kellede tunnetatud vajadused ületavad alati need ressursid, mis on riigis võimalikud. Seega on küsimus nende vahendite õiges jaotamises kõigepealt riigi tuge vajavate valdkondade vahel ja siis edasi – tervishoius eneses,” ütles Maripuu. Maripuu toonitas, et kriisi taandudes hakkab eelarvesse raha tagasi tulema. ”Peale seda, kui esmased hädapärased kultused on tehtud, on aeg hakata uuesti panustama tervishoidu juba senisest kindlama nägemuse abil, vastavalt kindlale raviplaanile,” lisas Maripuu.

Lõpetuseks lausus Maripuu, et oluline on arutada selle üle, millised on täpselt meie prioriteedid – meditsiinilise personali kvalifikatsioon, meditsiiniseadmed, ravimid või ravi territoriaalne kättesaadavus.

”Millised on need haigused, millede ravimisele anname prioriteedi, millised meetodid ja millised preparaadid, kui palju saame osutada järelravi ja teha ennetustööd. Tervishoid on peale kõige muu ka pidev ühiskondlik dialoog selle nimel, et kõik tema liikmed saaksid elada paremat, tervemat ja pikemat elu,” ütles Maripuu.

 

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt