Maret Maripuu: õendusabiteenus muutub kvaliteetsemaks

Uudis
|
23.05.2013

Eile Riigikogus vastuvõetud tervishoiuteenuste korraldamise seaduse muutmise seadus kaotab hooldusravi ja hooldushaigla mõisted. Nende asemele tulevad õendushaigla ning iseseisvalt osutatava statsionaarse õendusabi mõisted vastavad senisest paremini osutatava teenuse sisule.

Sotsiaalkomisjoni liikme Maret Maripuu sõnul on oluline ühtne arusaam statsionaarsest õendusabiteenusest. ’’Seadusemuudatus fikseerib, milliseid teenuseid õendusabina osutatakse ning millised on selle teenuse nõuded. Mida selgemalt on kirjeldatud teenuste sisu ja loetelu, seda kvaliteetsemat teenust on võimalik meie inimestele pakkuda,“ rõhutas Maripuu.

Seaduse oluliseks uuenduseks on seegi, et nüüdsest võivad üldhooldekodud taotleda koduõendusteenuse osutamise tegevusluba. „Muudatus laiendab hooldekodude võimalusi ise integreeritult õendus- ja hooldusabiteenust pakkuda. Hooldekodus elavate eakate vajadused on mitmekesised ning muudatuse järel saab pakkuda paremat ja sobivamat teenust,“ lisas Maripuu.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt