Maret Maripuu: lapsepõlv on elu suurim õnnistus! (Vali Uudised)

Arvamus
|
01.06.2007

Lastekaitsepäev tuletab meile meelde, et lapsi on vaja kaitsta nälja, vägivalla, haiguste ja varakult täiskasvanuks muutumise eest. Loomulikult peame lapsi iga päev kaitsma.

Vali Uudised, 01.06.2007

Lastekaitsepäev tuletab meile meelde, et lapsi on vaja kaitsta nälja, vägivalla, haiguste ja varakult täiskasvanuks muutumise eest. Loomulikult peame lapsi iga päev kaitsma.

Sel päeval peaksime mõtlema, kasteeme laste kaitsmiseks kõike, mis meievõi-muses. Lapsed väärivad parimaid tingimusi. Iga täiskasvanu kohustus on muuta lapsepõlv rõõmsaks ja väärtuslikuks.

Lapsepõlv on elu suurim õnnistus. Peaksime tegema rohkem selleks, et iga sündiva lapse elus oleks mängu, armastust ja kasvatamist, tervislikku toitu, lapselikku nalja, loovust ja avastamisrõõmu.

Lastekaitsepäev on päev, mil võiksime mõelda lapselikkusele meis endis. Inimesed, kes suudavad jääda hingelt nooreks, suudavad luua parema lapsepõlvemaailma oma lastele ning kaitsta sellega ka ise end kalgiks, külmaks ja hoolimatuks muutumise eest.

Kui meile tundub, et lapsed ei käitu nii, nagu meie täiskasvanutena neilt ootaksime, siis peame seda võtma eelkõige märguandena ja tagasisidena iseendale. Peame endalt küsima: mida meie oleme teinud või tegemata jätnud, et lapsed ühel või teisel moel reageerivad. Võtame näiteks rate.ee ümber käiva diskussiooni. Täiskasvanud süüdistavad lapsi ja annavad nende käitumisele hinnanguid: nad käituvad halvasti, ropendavad, riputavad üles ebatsensuurseid pilte. Aga millist eeskuju täiskasvanud lastele annavad? Millist eeskuju annab kogu ühiskond? Lapsed peegeldavad täiskasvanuid, nende maailma, tõekspidamisi ja käitumist. Seega – püüame täiskasvanutena olla ise noortele heaks eeskujuks ja pakkuda neile võimalust peegeldada seda maailma sellisena, kus on soojust, lahkust, sõbralikkust ja häid sõnu, kütust ja tunnustust.

Elutee algab esimesest südametuksest, lugemine esimesest tähest, armastus esimesest pilgust ja kallistusest. Soovin, et iga lapse elus oleks tänasel lastekaitsepäeval vähemalt üks hetk, millest saab alguse midagi head ja ilusat, mis kestab kogu elu!


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt