Reformierakond tahab Tallinnas tõsta lasteaedade pearaha 2500-kroonini

Uudis
|
31.05.2007

Neljapäeval andis Tallinna linnavolikogu istungil Reformierakonna fraktsioon üle eelnõu, mille järgi saab linnavalitsusele ülesandeks tõsta lapsehoiuteenuse hüvitise määra ja lasteaedadele makstavat pearaha 2500 kroonini kuus. Täna on lastehoiuteenuse hüvitise suurus umbes veerandi võrra madalam.

Linnavolikogu reformierakondlased on kohtunud mitmete lasteaedade juhatajatega  ning alati on peamiseks mureks olnud Tallinna Linnavalitsuse poolt määratud ebapiisav pearaha. Lisaks personali palkadele tuleb pearahast katta ka lasteaia igapäevased vajadused, näiteks remondikulud, mänguplatside korrashoid ja palju muud.  

„Lasteaedade juhatajate kinnitusel oleks 2500 krooni summa, millega lasteaiad suudaksid end normaalselt majandada,” lausus Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer ja lisas, et pearaha suurendamine 1852 kroonilt 2500 kroonini tooks linnaeelarvele täiendavat kulu natuke vähem kui 150 miljoni krooni ulatuses.

“Kindlasti küsib linnavalitsus, kust võtta täiendavad vahendid pearaha tõstmiseks,” ütles Holsmer eelnõud üle andes. “Küsimus on valikutes ja meie hinnangul on oluliselt vajalikum panustada lasteaedadesse kui linnakorterite ehitamisse, Harju tänavale ülikalli haljasala rajamisse või võimupartei ihuskulptori käest k-kujukeste ostmisse Tallinna linna.”

Ühtlasi soovib Reformierakond selle eelnõuga tõsta lasteaedade abipersonali palkasid vähemalt 65 protsendini noorempedagoogi palgast.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt