Maret Maripuu: HIV-positiivsed saavad ka edaspidi riigilt tuge

Uudis
|
05.05.2011

Riigikogus Eesti HIV-positiivsete võrgustiku esindajatega kohtunud sotsiaalkomisjoni liige Maret Maripuu nentis, et HIV-positiivsed saavad ka edaspidi riigilt tuge, riigi majanduse kosudes suurenevad ka ennetusprojektidele suunatud rahad.

Maret Maripuu sõnul kärbiti kriisi ajal kogu tervishoiu valdkonda, kuid HIV-positiivsetele osutatavat ARV-ravi mitte. ”See näitab ilmekalt, et antud valdkond on olnud meie jaoks prioriteediks,” lausus Maripuu.

MTÜ Eesti HIV-positiivsete võrgustik juhatuse esimehe Igor Sobolevi sõnul on psühholoogilised ja sotsiaalsed tugiteenused sama olulised kui ravi. ”Ilma tugiteenusteta pole meil võimalik kvaliteetset ja terviklikku teenust HIV-positiivsetele inimestele pakkuda,” lausus Sobolev.

Samuti tundis Igor Sobolev muret selle üle, et noored arstid ei soovi töötada infektsionistidena.

MTÜ Eesti HIV-positiivsete võrgustik missiooniks on HIV-positiivsete inimeste elukvaliteedi parandamine kõikide huvitatud poolte esindajate kaasamisel,
psühholoogilise, sotsiaalse, juriidilise ning konsultatiivse abi osutamise teel, samuti juurdepääsu tagamine kvaliteetsele ARV-ravile ja diagnostikale.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt