Maret Maripuu arutab omavalitsustegelastega peretoetuste tõusu

Uudis
|
22.05.2013

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Maret Maripuu kohtub täna Eesti Linnade Liidu ja Eesti Maaomavalitsuste liidu esindajatega, et arutada, kuidas omavalitsused on valmis juulist käivituvaks vajaduspõhiste peretoetuste tõusu reformiks. Oluline roll abivajajate väljaselgitamisel ja esitatavate toetusavalduste menetlemisel saab olema just omavalitsuste sotsiaaltöötajatel.

„Eelinfo kohaselt tunnevad omavalitsused kõige enam huvi selle vastu, kuidas rakendub põhimõte, et kõik, kes saavad toimetuletust, hakkavad saama ka vajaduspõhist peretoetust. Seda täpsemalt sätestav seaduseelnõu on praegu Riigikogu menetluses ja rakendub 2014. aasta algusest,“ rääkis Maripuu, kes omavalitsustegelased arutelule kutsus.

Vajaduspõhine lastetoetuste tõusu reform seadustati valitsusliidu poolt eelmisel sügisel. Seniseid toetuseid ei vähendata ega kaotata, abi saavad enam need pered, kes seda reaalselt vajavad. Uus seadus sätestab täiendavad toetused suhtelises vaesuses elavatele lastega peredele, ja kõigile suurematele peredele, kus lapsi on kolm või enam. Lisaks toetab riik ühekordselt peresid, kuhu sünnivad kolmikud või suurem arv mitmikke.

2015. aastast hakkab ühe lapsega pere saama lisaks juba praegu makstavatele peretoetustele 19,18 eurot (alates 2013. aasta 1. juulist 9,59 eurot) ning kahe ja enama lapsega pere 38,36 eurot (alates 2013. aasta 1. juulist 19,18 eurot) pere kohta. Alates 2015. aastast tõstetakse kõigi kolme ja enama lapsega perede kolmanda ja enama lapse toetus seniselt 57,54 eurolt 95,9 euroni (alates 2013. aasta 1. juulist 76,72 euroni kuus).


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt