Mait Klaassen kandideerib Reformierakonna nimekirjas Riigikokku

Uudis
|
04.10.2022

Pikaaegne Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen kandideerib 2023 Riigikogu valimistel Reformierakonna ridades Võru-, Valga- ja Põlvamaal.

Käesoleva aasta lõpuni Eesti Maaülikooli rektori ametis olev Klaassen on otsustanud kandideerida 2023. aasta märtsis toimuvatel Riigikogu valimistel Reformierakonna ridades. Mait Klaassen selgitas, et soovib oma kogemusi rakendada Eesti riigi paremaks muutmiseks.

„Eesti ühiskonnas kui ka laiemalt on toimumas väga turbulentsed protsessid. Maailm tervikuna peab lähiaastatel saavutama uue ning jätkusuutliku tasakaalupunkti. Usun, et minu kogemused on suureks kasuks tasakaalustatud, targa ja innovatiivse Eesti kujundamisel,“ sõnas Klaassen.

Reformierakonna juht, peaminister Kaja Kallas tervitas Klaasseni kandideerimist Reformierakonna nimekirjas. “Nii haridusvallas kui innovatsioonis seisab Eestil lähiaastatel ees mitmeid suuri väljakutseid, mistõttu on mul hea meel, et meie meeskond saab täiendust sedavõrd tugeva eksperdiga. Ka inimesena on Mait erakordselt muhe, seega tervitan rõõmuga tema liitumist.”

Mait Klaassen on neljakordne Eesti Maaülikooli rektor. Esmakordselt oli ta rektori ametikohal aastatel 1993–1998, teist korda valiti ta rektoriks aastal 2008 ning seejärel on teda valitud tagasi kahel korral. Varasemalt on Klaassen kuulunud nii X kui XI Riigikogu koosseisu. Aastatel 1997-1999 oli Klaassen haridusminister.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt