Reformierakond pidas uue julgeolekutuuri kohtumise Otepääl

Uudis
|
04.10.2022

Reformierakonna üle-eestiline julgeolekutuur sai eile jätku Otepääl, kus endine haridusminister Liina Kersna ning Reformierakonna nimekirjas eesootavatel valimistel kandideeriv Mait Klaassen rääkisid sellest, kuidas haritud ja tark rahvas saab hoida Eesti julgeolekut. 

Tuuri juhatas sisse endine haridusminister, praegune riigikogu liige Liina Kersna, kes arutles eestikeelsele haridusele üleminekust ning hariduse rollist inimese elus laiemalt. “Haridusega me loome ühist väärtusruumi ühiskonnas ja õpetame inimesi kriitiliselt mõtlema. Muutlikel aegadel, nagu praegu, on kriitilise mõtlemise oskus äärmiselt oluline.”

Kersna arutles ka hariduse ja julgeoleku omavahelisest tugevast sidemest. “Kui sain ministriks ja süvenesin üha rohkem teemasse, ei osanuks ma aimata, et olukord on nii hull. Meil on kohalikke omavalitsusi, kus 70% 9 aastat koolis käinud lastest ei oska elementaarsel tasemel eesti keelt. Hariduse eesmärk on tagada kõigile võrdsed võimalused vastavalt võimetele ning see, et meil on kakskeelne haridussüsteem, on loonud ühiskonnas ebavõrdsust.”

Arutelu jätkas erakonnaga tulevastel valimistel kandideeriv pikaaegne maaülikooli rektor Mait Klaassen, kes rääkis, et paljudele venekeelsetest koolidest tulnutel jääb ka kõrgharidus kättesaamatuks. “Nad ei ole võimelised eesti keeles kõrgharidust omandama. Sealt tekib järgmine takistus elus –  ei saa korralikku töökohta, ei saa korralikult areneda ning teenib madalamat palka,” selgitas Mait ning arutles ka õpetajate pädevuse üle. “Kuidas saab ajalugu õpetada keegi, kes ei oska eesti keelt ning pole ühtki eestikeelset ajalooõpikut lugenud? Mida ta oskab rääkida Eesti vabadussõjast? Ta pole suuteline materjali omandama, ammugi seda siis lastele edasi anda. Viimane aeg on see seadus ellu viia, sest me ei suuda ka ülikoolis aidata neid vene koolide lõpetanuid, kui nad ei oska eesti keelt.”

Reformierakonna julgeolekutuuri kohtumised toimuvad üle Eesti, kus nii värsked kui kogenud reformierakondlased arutavad üheskoos publikuga päevakajalistel teemadel, kuhu suunas Eesti peaks liikuma ning kuidas saame Eesti julgeolekut hoida kindlates kätes.

Toimunud kohtumist on võimalik järele vaadata siin.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt