Linnapeal palutakse selgitada segast miljarditehingut

Uudis
|
20.09.2007

Augustis otsustas Tallinna linnavolikogu keskerakondlaste häältega tunnistada eluruumide kasutusse võtmiseks korraldatud hanke edukas pakkujaks Osaühingu Raadiku Arendus. Linnale miljardeid maksev tehing esitati volikokku valede ja mittetäielike andmetega, tagantjärele on selgunud, et võitjaks ei kuulutatud ka parimat pakkumist.

Volikogu Reformierakonna fraktsiooni juhi Remo Holsmeri sõnul pole ühtki nähtavat põhjust, miks eelistati Osaühingut Raadiku Arendus teisele pakkujale, kelle pakkumine oli soodsam.

Lisaks on Holsmeri sõnul lubamatu, et mitmemiljardilisi tehinguid võetakse volikogus vastu mittetäielike ja valede andmete põhjal.

“Antud korteriehituse eelnõu puhul pikendas keskerakondliku linnavolikogu enamus eluruumide kasutusele võtmise perioodi tähtaega tagantjärgi, mis on ebaaus teiste pakkujate suhtes,” sõnas ta.

“Niisamuti esitas Linnavalitsus volikogule ebatäpseid ja mittetäielikke andmeid teise pakkuja pakkumise kohta,” lausus Holsmer, kelle sõnul viitab kogu asjaajamine kokkumängule: „Paraku iseloomustab taoline käitumine praegust keskerakondlikku linnavalitsust.”

7.septembril esitas teine pakkuja P&R Investment OÜ kaebuse Tallinna Halduskohtule, et tühistada linnavolikogu 23. augustil langetatud otsus.

Täna esitas Reformierakonna fraktsioon linnapea Edgar Savisaarele arupärimise, milles palub selgitada miljardeid maksva hanke hämaraid tagamaid.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt