Lillo: igas omavalitsuses peaks olema lipuväljak

Uudis
|
Kalev Lillo
|
20.10.2014

Riigikogu maaelukomisjoni liige Kalev Lillo kinkis Ahja valla juhtidele sümboolse sinimustvalge trikoloori, mis saab omale aukoha järgmisel aastal mõisaparki rajataval lipuväljakul.

Reformierakondlasest Riigikogu liikme Kalev Lillo hinnangul on Eesti rahvuslippe praegu nii maal kui linnas liiga vähe näha. Seepärast peaksid omavalitsused oma territooriumile lipuväljakute rajamisega eeskuju näitama.

„Järgmisel aastal saab Ahja vald oma mõisaparki uhke lipuväljaku. Lipu kinkisin vallavolikogu esimehele ja vallavanemale juba ette ära. Loodetavasti peavad kõik omavalitsused riigi sümboolikat nii oluliseks, et rajavad oma territooriumile lipuväljaku,“ lausus Lillo.

Lisaks tuleb tema sõnul kaaluda reeglite muutmist, mille tulemusena oleks rahvuslipu heiskamine lihtsam ning vähem reglementeeritud.

“Näiteks, kas on ikka õigustatud nõue, et lipp tuleb heisata enne kella kaheksat hommikul ja langetada enne kella kümmet õhtul? Või miks ei tohiks riigilipp lehvida ööpäevaringselt, ka valgustamata vardas? Seda enam, et paljudel omavalitsus- ja maavalitsushoonel pole ka täna hoolimata kehtivast seadusest seda nõuet täidetud,” tõi Lillo välja tänased takistused üle Eesti lipuväljakute rajamisele.

Ahja vallavanem Peeter Sibul tervitas lipuväljaku rajamise algatust. „Mõisapargi korrastamise projekti käigus on kavas rajada Ahja häärberi ees olevale ning vallamaja vastas asuvale praegusele haljasalale Ahja valla esindusväljak. See on piisavalt väärikas koht järgmisel aastal 131-aastaseks saavale Eesti lipule, et rahvusvärvid ning rahvustunne oleks igapäevaselt Ahja elanike südames,“ ütles Sibul. 
 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt