Lauri Luik: EKSL: Kartulikrõpsudes on liiga palju rasva

Arvamus
|
|
20.10.2014

Eesti Koolispordi Liidu interaktiivne õppeprogramm keskendub sellel sügisel tervislikule toitumisele.

Eelmisel nädalal avaldasime klipid rämpstoidu ja energiajookide kahjulikkusest. Tänane klipp annab meile teada, et kartulikrõpsudes on liiga palju rasva. Liigne rasva tarbimine ohustub ka meil endil rasvuda.

„Kartulikrõpsudes on nii palju rasva, et neid on võimalik põlema panna,“ ütleb personaaltreener Risto Uuk. „Liigne rasv tähendab seda, et seal on meie jaoks liiga palju energiat. Kartulikrõpse tuleks tarbida väga mõõdukalt, vastasel korral on oht rasvuda,“ lisab ta.

Eesti Koolispordi Liidu president Lauri Luik soovitab samuti kartulikrõpse vältida: „Kartulikrõpsud võivad tunduda ahvatleva ja maitsvana, kuid nende mõju inimorganismile on pikas perspektiivis kõike muud kui kasulik. Selle asemel, et võtta pakk kartulikrõpse, võiks hoopis süüa pähkleid, rosinaid ja puuvilju. Kui tahad püsida noorusliku, ilusa, terve ja energilisena, siis väldi kartulikrõpse, liigseid suhkruid ja võimalusel ka säilitusaineid ning söö palju värskeid aed- ja puuvilju.“

Kõik klipid laetakse üles Eesti Koolispordi Liidu youtube´i kanalile ning Koolispordi kodulehele. Klipid on tootnud tunnustatud videomeister Steiv Silm.

Kartulikrõpsudes on liiga palju rasva

Kõik eelmised videoklipid leiate Koolispordi kodulehelt:

http://www.koolisport.ee/tervislik-toitumine

http://www.koolisport.ee/kergejoustik

http://www.koolisport.ee/uke-harjutused

Lisainfo:
Henri Ausmaa
Eesti Koolispordi Liit, projektijuht
henriatkoolisport [dot] ee
tel.5280096


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt