Lauri Luik: Sisekaitseakadeemia praktikabaasi viimisest Ida-Virumaale

Arvamus
|
|
18.09.2014

Minu tänane sõnavõtt Riigikogus Sisekaitseakadeemia praktikabaasi rajamise teemal:

Austatud juhataja! Head kolleegid! Riigiasutuste senisest laiem regionaalne paiknemine on minu hinnangul oluline.

Haapsalus tegutsev maksekäsukeskus on üks hea näide riigiasutuse regionaalsest ümberpaigutamisest. Tagatud asutuse tõrgeteta toimimine ning mitmed kohalikud spetsialistid on saanud oma kodukohas tööd.

Kindlasti on oluline, et ka Ida-Virumaal oleks senisest enam tunda riigi kohalolekut.

Antud eelnõus väljapakutud idee struktureerida ümber kogu Sisekaitseakadeemia, ehitades tänase nelja toimiva õppehoone asemele uus, mis paikneks Ida-Virumaal, maksaks riigile 60–80 miljonit eurot. Lisaks tähendab see suure osa tänase personali, sealhulgas kompetentsete õppejõudude uuendamist ning täiendavalt tuleks tegelda väljakutsetega, mis puudutavad õppureid.

Võttes arvesse tänast olukorda, nii hariduslikku, regionaalset, julgeolekualast kui ka majanduslikku, tundub igati ratsionaalne rajada Ida-Virumaale Sisekaitseakadeemia praktikabaas, mis tagaks circa 100 kadeti järjepideva kohaloleku antud piirkonnas.

Praktikabaasi rajamine aitaks täita ka antud eelnõuga seatud eesmärgid.

Lisaks on praktikabaasi rajamise idee kindlasti kiiremini teostatav, võimaldades säilitada täna hästi toimiva Sisekaitseakadeemia töö neljas juba toimivas õppehoones.

Seega, meie hinnangul on praktikabaasi rajamine
kiiremini teostatav ja ka tänastes oludes ratsionaalsem. Aitäh!


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt