Lauri Luik: probleem pole koolikatsetes, vaid nõrkades koolides

Uudis
|
06.09.2011

Reformierakondlasest parlamendi kultuurikomisjoni liikme Lauri Luige arvates ei peaks hästi toimivaid koole ümber kujundama, vaid tuleks tegeleda nende koolidega, millel nii hästi ei lähe.

Lauri Luige sõnul puudutab koolikatsete küsimus suhteliselt kitsast osa Eesti haridusmaastikust. Esimesse klassi pääsemiseks korraldatud katsetega seotud probleemid on eriti valusalt üles kerkinud Tallinna kesklinna koolides. ”Eelkõige on tegemist hariduse kvaliteedi küsimusega. Olukord muutuks, kui lapsevanematel oleks suurem kindlus kvaliteetse hariduse saamise võimaluse osas kõikjal Eestis. Kindlasti tuleb parandada hariduse juhtimist pealinnas, kuid ka koolijuhtide otsustusvõimalusi eelarve ning õppekavaga oma kooli nägu kujundada,” lausus Reformierakonna hariduse töörühma juht Lauri Luik.

“Laiemaks probleemiks erinevates Eesti piirkondades on aga see, et vanemad üritavad oma lapse saata täistsüklikooli (1.-12. klass) esimesse klassi eesmärgiga, et tal oleks hiljem vastava kooli gümnaasiumiastmesse sissesaamine kindlam. See aga sunnib näiteks väikeste maapiirkondade lapsed juba väga varakult kodukandist lahkuma, mis ei toeta põhimõtet, et kvaliteetne põhiharidus peaks olema kättesaadav võimalikult kodukoha lähedal,” ütles Luik.

“Osaliselt aitab selle probleemi vastu puhaste gümnaasiumite loomine, mille suunas mõned omavalitsused on Hugo Treffneri Gümnaasiumi positiivse näite varal ka liikumas. Näiteks 2013. aastal alustab tegevust uus riigigümnaasium Haapsalus. Kindlasti on aga oluline, et puhta gümnaasiumi loomine oleks koolipidaja vaba tahe,” lisas Luik.

Lauri Luige sõnul peab lastevanemateni viima teadmise, et kodulähedases koolis saab laps sama hea hariduse kui kesklinnakoolis,” lausus Luik märkides, et probleem ei ole koolides, kuhu katseid korraldatakse, vaid koolides, kuhu vanemad lapsi panna ei taha. „Koolihariduse kvaliteedi tõstmine koos vanematele tagatud võimalusega lapsele kooli valida peavad käima koos,” ütles Riigikogu liige.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt