Lauri Luik: Peaministriga Läänemaal: vehklemishalli ootuses

Arvamus
|
|
05.03.2016

Eile külastas peaminister Läänemaad. Soovisime temaga rääkida Haapsallu kavandatavast vehklemishallist ja raudteest. Taavi sõnum, et Haapsalu on Eesti vehklemispealinn ning väärib kindlasti ka korralikke treening- ja võistlustingimusi, annab meile kindlust projektiga edasi liikuda. Olen veendunud, et vehlemishall tuleb.

Haapsalu raudtee olulisust, seisus, kus pealinna vahet sõidab igapäevaselt ca 1000 inimest, mainiti pea kõigil kohtumistel. Ma tean, et Taavi mõistab väga selgelt meie plaani ning selle argumente. Kahtlemata andis see käik ka
raudtee taastamise osas kindlust juurde ning süvendas veelgi veendumust, et raudtee pole pelgalt võimalus sõita Haapsalust tunni ajaga Tallinna. Raudtee, see on hoopis midagi enamat: atraktiivsem elu- ja ettevõtluskeskkond, täiendavad töökohad ja parem kvalifikatsioon, suurenev elanikkond ning rohkem võimalusi. Ühe sõnaga- elu
Külastasime ka noorte kärjäärimessi “Oma rada”, kus peaminister rääkis isiklikust teekonnast ning rõhutas, kui tähtis on teha seda, mida armastad ja mis on põnev, selle asemel, mida ühiskond sulle normideks seab ning mis võib tunduda lihtsam. Mulle küll tundus, et Taavi jutt oli noorte jaoks väga innustav.
Kohtumisel Läänemaa omavalitsusjuhtidega vahetasime mõtteid haldusrefomi teemal, rääkisime taas ka raudtee olulisusest, ettevõtlusest, sh võimalikust investorite plaanist rajada Haapsallu 200 töökohaga andmekeskus, julgeolekust ja haiglate võrgustumisest. Omavalitsusjuhid olid valdavalt veendunud, et Läänemaa jaoks on kõige optimaalsem haldusterritoriaalne lahendus kolm suurt omavalitsust: Haapsalu+Ridala, Põhja-Läänemaa ja Lõuna-Läänemaa ning lisaks saarelise erisusega Vormsi.
Visiidi lõpetasime Haapsalu Uksetehases, mis on üks suuremaid tööandjaid maakonnas. Ettevõtte juht Ago Soomre andis peaministrile ülevaate uksetehase tegemistest, rääkis murest seoses liigse bürokraatiaga (mis puudutab eelkõige pakendimajandust) ning näitas meile tootmist. Väljakutsena mainis ta kvalifitseeritud tööjõu puudust ning rõhutas, et kahtlemata aitaks raudtee ka tööjõu paremale liikumisele kaasa.
 
Neljapäeva õhtul kohtusime erakonnakaaslastega pidulikus õhtusöögilauas.
Aitäh Sulle Taavi, olid palju abiks! Suur tänu ka kõigile erakonnakaaslastele ja nende kaaslastele, oli meeleolukas õhtusöök.
L

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt