Lauri Luik: Peaminister Taavi Rõivas tuleb reedel Haapsallu

Arvamus
|
|
28.02.2016

http://online.le.ee/2016/02/28/peaminister-taavi-roivas-tuleb-haapsallu/

Järgmisel reedel, 4. märtsil külastab Haapsalut peaminister Taavi Rõivas.

„Olen üritanud peaministri kord aastas ikka Läänemaale tuua, et näidata talle meie kandi viimaseid arenguid. Praegu on kuum teema haldusreform. Tahame rääkida ka vehklemishallist, et saaks valitsuselt tuge,” selgitas Läänemaalt riigikokku valitud Lauri Luik.

Haapsalu linnapea Urmas Sukles saatis jaanuari alguses peaministrile kirja, et taotleda valitsuselt vehklemishalli tehnilise lahenduse tarbeks 350 000 eurot. Peaminister kinnitas jaanuaris Lääne Elule, et suhtub Haapsalu vehklemishalli tehnilise varustuse eelarvetaotlusse sümpaatiaga, ja palus kultuuriministril see projekt järgmise aasta eelarve tegemise ajaks põhjalikult läbi töötada.

Haapsalu linnavalitsuse avalike suhete spetsialist Tõnu Parbus ütles, et peaminister saab nüüd oma silmaga näha, millistes tingimustes vehklejad praegu põhikooli võimlas treenivad, ja talle tutvustatakse ka uue vehklemishalli projekti.

„Võib-olla tuleb peaminister Haapsallu mingi sõnumiga. Ei välista,” märkis Haapsalu linnapea Urmas Sukles eile volikogu istungil peaministri külaskäigust rääkides.

Rõivas avab ka samal päeval Haapsalu põhikoolis peetava noorte infomessi „Oma rada”.
„Ma loodan, et noored saavad peaministrilt innustust, kui ta räägib, kuidas tema oma teed alustas, oma eesmärke seab ja neid saavutab,” märkis Luik.

Pärast seda on linnavalitsuses peaministri osalusel haldusreformi arutelu, kuhu on kutsutud kõik Läänemaa omavalitsusjuhid ja volikogude liikmed.

Kahtlemata ei pääse Rõivas veel ühest Läänemaal kuumast teemast, milleks on raudtee taastamine. „Ma olen korduvalt peaministriga sellel teemal rääkinud ja soovin, et ta kuuleks ise, mida meie kohalikud mehed raudtee vajalikkusest räägivad ja miks see meie inimestele nii oluline on,” ütles Luik.

Peaministrile tehakse ka ringkäik Läänemaa suurima tööandja Haapsalu Uksetehase tootmishoones. Päev enne kohtub peaminister Läänemaa erakonnakaaslastega.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt