Lauri Luik: Tutvustame peaministrile eduka Läänemaa mudelit 

Arvamus
|
|
29.02.2016

Reedel, 4. märtsil külastab peaminister Taavi Rõivas Läänemaad.

Visiidi eesmärk on tutvustada peaministrile maakonna arenguid ning arutada koostöövõimalusi Vabariigi Valitsusega.

“On mitu väga olulist teemat, millest soovime Taavi Rõivasega rääkida: töökohtade loomine Läänemaale, haldusreform, noorte karjäärivõimalused maakonnas, Haapsalu raudtee taastamine ja vehklemishalli rajamine,” sõnas Läänemaalt Riigikokku valitud Lauri Luik.

Taavi Rõivas kohtub Läänemaa omavalitsusjuhtide ja volikogu liikmetega, et arutada haldusreformi edukat läbiviimist ning Läänemaa omavalitsuste edasist käekäiku. “Meie eesmärk on aidata kaasa võimekate ja jätkusuutlike omavalitsuste tekkele, mis suudavad tulevikus pakkuda oma elanikele kvaliteetsemaid teenuseid ning paremat elukeskkonda. Tänases seisus on ilmselt kõige reaalsem kolme tugeva omavalitsuse loomine: Haapsalu koos Ridalaga, Põhja-Läänemaa ja Lõuna-Läänemaa. Väike Vormsi jääks ilmselt nö saarelise erandina.”

“Soovime peaministriga rääkida ka Haapsallu kavandatavast vehklemishallist. Haapsalust on pärit suur osa Eesti vehklemiseliidist, kellega Rõivas ka kohtub, seega oleks igati loogiline, et just siin on Eesti vehklemise keskus,” ütles Luik.

“Haapsalu raudtee taastamise teemal oleme koostöös Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ja AS Lääne Raudteega jõudnud faasi, kus enamus detaile on läbi arutatud. Soovime peaministrile veel kord südamele panna, kui oluline on Läänemaa inimeste jaoks kaasaegne, turvaline ja kiire rongiühendus meie peamise tõmbekeskuse Tallinnaga.” Haapsalu ja pealinna vahet sõidab iga päev 1000 läänlast, seejuures pole arvestatud õppureid. Rongi eelis bussi ees on eelkõige kiirus, turvalisus ja nö null-ajakulu (kvaliteetne tööaeg vms).

Töökohtadest maakonnas ja noorte karjäärivõimalustest räägitakse kohtumistel Haapsalu Uksetehases ning noorte infomessil Oma Rada. Luige sõnul on tööjõumaksude jätkuv vähendamine ja väiksematesse piirkondadesse rajatavatele ettevõtetele eeliste loomine kaks olulist sammu, millega saaks riik ettevõtjaid toetada ning elu väiksemates piirkondades jõulisemalt arendada.

Neljapäeva õhtul kohtub Rõivas erakonnakaaslastega.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt