Lauri Luik: kutsekoolides säilib rakenduskõrghariduse pakkumise võimalus

Uudis
|
17.06.2013

Riigikogu võttis täna vastu kutseõppeasutuse seaduse, mis parandab kutsehariduse kvaliteeti ja kättesaadavust, samuti vähendab väljalangevust ning tagab parema väljundi tööjõuturule.

Muuhulgas säilib kutsekoolidel õigus õppekava akrediteeringu olemasolul pakkuda ka rakenduskõrgharidusõpet. Lisaks on Eestis mitmeid rakenduskõrgkoole, kus pakutakse kutseharidust.

“Eesti on väike ning seetõttu peame ka oma haridussüsteemi kaasajastades olema paindlikud. Kui õppekava on akrediteeritud ehk teisisõnu vastab etteantud tasemele ja tingimustele, siis ma ei näe probleemi, et rakenduskõrgharidust pakutakse ka kutsekoolis ja vastupidi. Vastuvõetud seadus tagab suurema paindlikkuse sidustada ka kutseõpet ja üldharidust,” sõnas riigikogu kultuurikomisjoni liige Lauri Luik.

Riigikogus seaduse menetluse eest vastutava Lauri Luige sõnul puudutab rakenduskõrghariduse õppekavade säilitamise võimalus otseselt näiteks Võrumaa Kutsehariduskeskust. “Seal on hästitoimiv puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskus, mis teeb rahvusvahelist koostööd ning mille taset aitab kõrgel hoida just rakenduskõrghariduse õppekava. Seadusandja tahe on, et tänane paindlik süsteem jätkuks.”

“Kutseharidus on muutunud aasta-aastalt üha populaarsemaks. Riik on panustanud palju kutseõppeasutuste õppekeskkonna kaasajastamisse ja arendamisse, mille tulemusena on nõudlus kutsehariduse järele ületanud nii mõnelgi pool pakkumise. Aktiivse koostöö arendamine ettevõtjatega aitab kooli lõpetanud spetsialistil leida oma kompetentsile vastav töö,” ütles Luik.

Seadus jõustub 1. septembril 2013


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt