Lauri Luik: Jätkan võitlust Haapsalu raudtee taastamise nimel

Arvamus
|
|
20.11.2014

Neljapäevane Lääne Elu kirjutab, et Reformierakond on raudtee taastamise vastu. See ei vasta tõele. Reformierakonnas on palju neid, kes Haapsalu raudtee taastamise ideed toetavad ja on ka inimesi, kes kahtlevad selle majanduslikus tasuvuses. Kalev Kallemets esindas antud leheloos enda isiklikku seisukohta, milleks tal on loomulikult õigus.

Möödunud aasta alguses soovisin teada saada, kui palju inimesi toetab Haapsalu raudtee taastamise ideed. Selleks lõin 2013. aasta jaanuaris Facebooki lehe „Taastame Haapsalu raudtee“, millega on tänaseks liitunud ligikaudu 6000 inimest. See aukartustäratav toetajaskond on andnud mulle tuge ja kindlust raudtee taastamise teemaga edasi tegeleda.

Selle aasta alguses moodustasin Riigikogus Haapsalu raudtee toetusrühma, kuhu kuulub 16 parlamendiliiget. Nendest kaheksa on Reformierakonnast (Lauri Luik, Kalle Laanet, Kristen Michal, Innar Mäesalu, Tarmo Mänd, Kalle Palling, Valdo Randpere, Imre Sooäär), kolm sotsiaaldemokraati (Neeme Suur, Kalev Kotkas, Rainer Vakra), kolm IRL-i saadikut (Liisa-Ly Pakosta, Tõnis Palts, Aivar Riisalu) ja vaid kaks keskerakondlast (Lauri Laasi ja Jüri Ratas). Otsi kui hästi tahad, sellest nimekirjast ei leia Juhan Partsi, kes täna räägib 180 kraadi teist juttu – milline iroonia.

Kui Juhan Parts oli veel majandus- ja kommunikatsiooniminister, siis nägime suurt vaeva, et selle teemaga üldse tema jutule pääseda. Minu küsimusele riigikogus, et miks on arengukavas muudetud meie poolt majanduskomisjonis tehtud Haapsalu raudtee kohta käivat sõnastust, vastas Parts tookord lakooniliselt: „Mulle tundus, et see sõnastus on parem kui majanduskomisjoni poolt ette pandud sõnastus.“ Tegelikult tähendas see seda, et minister kärpis Haapsalu raudtee taastamise ideel tiivad.

Innar Mäesalu ja Neeme Suur on need riigikogu liikmed, kellega oleme üheskoos Haapsalu raudtee taastamise nimel kulutanud mitmeid uksi, motiveerinud inimesi ja selgitanud teema olulisust ning osalenud väga paljudel selleteemalistel aruteludel. Ma olen veendunud, et mitte asjata. Kindlasti jätkame võitlust Haapsalu raudtee taastamise nimel!

Lauri Luik
Riigikogu Haapsalu raudtee toetusrühma esimees
Riigikogu Kultuurikomisjoni esimees


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt