Lauri Luik: Eesti Koolispordi Liit ja Eesti Ujumisliit kingivad Eesti Vabariigile 100. sünnipäevaks ujumise õppevideod

Arvamus
|
|
05.02.2018

Eesti Koolispordi Liit ja Eesti Ujumisliit kingivad eeskuju ja väärtuskampaania „Aga mina oskan ujuda” raames Eesti Vabariigile 100. sünnipäevaks ujumise õppevideod.

Ujumisoskus on eestlastele kui mereäärsele rahvale elementaarne liikumisoskus, mille omandamisel saab turvaliselt tegeleda veel paljude teiste vee ja veekogudega seotud tegevustega. Lisaks annab ujumisoskus juurde tervist ja turvalisust. Mida varem ja paremini inimene ujuma õpib, seda kasulikum on.

Kogenud õpetaja Bruno Nopponen koos õpilastega tunniks valmistumas

Koolispordiliidu ja Eesti Ujumisliidu koostöös valminud seitsmes õpetlikus videos käsitletakse enese päästmist vees ning õpetatakse selili-ja krooliujumist. Videodes jagavad teadmisi ja oskusi kogenud ujumisõpetaja ja treener  Bruno Nopponen  ja olümpialootusestnoorujuja Armin Evert Lelle. Peale põhiliste algõpetuse oskuste, nagu sukeldumine, hõljumine ja  libisemine, omandamist on need videod toeks nii õppijatele kui ka õpetajatele. 

Eesti Koolispordi Liidu presidendi Lauri Luige sõnul on antud programmi eesmärk aidata koolinoorel ja ka õpetajal end paremini kehalise kasvatuse tunniks ette valmistada. „Kui teoorias asi selge, saab ujumistundi senisest tulemuslikumalt kasutada. EKSL-i eesmärk on aidata kaasa koolinoorte tervislike ja sportlike eluviiside arendamisele,“ sõnas Luik.

Eesti Ujumisliidu (EUL) president Karol Kovanen lisab, et valminud ujumisvideod on  EUL-i üks tegevustest seoses eeskuju ja teavituskampaaniaga „Aga mina oskan ujuda“, mille läbi Eesti Ujumisliit (EUL) soovib kinkida Eestile 100 aasta juubeli puhul lapsed, kes oskavad ujuda ja väärtustavad ujumisoskust tervisliku eluviisi ühe osana.

Siin kõigile vaatamiseks ja tutvumiseks õppevideod.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt