Eerik-Niiles Kross: valitsus lõhestab PBK-st sisu ostmisega Eesti riigi kommunikatsiooni ja murendab julgeolekut

Kategoriseerimata
|
06.02.2018

Reformierakonna fraktsiooni saadik Eerik-Niiles Kross esitas Riigikogus arupärimise, milles soovis saada peaminister Jüri Rataselt selgitust selle kohta, miks ostetakse maksumaksja raha eest sisu telekanalilt PBK, mis on 2011. aasta Kaitsepolitseiameti aastaraamatus nimetatud Kremlile vajalikuks telekanaliks.

„Me ei soovi teada, kas poliitikud võivad anda intervjuusid PBK-le, samuti suitsuandurite reklaami, teavituskampaania ega valimisreklaami kohta. Meid huvitab, miks ostetakse avaliku raha eest propagandistliku kanali käest Eesti Vabariigile sisu. Ohumärk on selles, et PBK-st ostetud sisu langeb suurel määral kokku Moskva üldise kommunikatsiooniga. Tegemist ei ole erakondliku küsimuse, tegemist on riigi julgeoleku küsimusega,” selgitas Kross arupärimise mõtet ja lisas, et peaminister ei vastanud sisuliselt ühelegi küsimusele.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt