Laine Randjärv: Laine Randjärv: Kreekale on Euroopa Liidu eesistujaks olemine oluline proovikivi

Arvamus
|
16.01.2014

Riigikogu I aseesimees Laine Randjärv osaleb täna Kreeka suursaadiku Constantine Catsambise kutsel galaõhtul, millega tähistatakse Kreeka saamist Euroopa Liidu eesistujamaaks 2014. aastal.

Laine Randjärve sõnul tuleb Kreeka eesistumist tervitada ja toetada. „Kreeka, kes on olnud mõnda aega vaid Euroopa murelaps, saab koos eesistumisega endale võimaluse olla vastutustundlik ja võrdväärne partner kõigile teistele liikmesriikidele. Kreeka sõnastatud prioriteetidest selgub, et nad kavatsed keskenduda nii hea majanduskliima taastamisele kui ka ühtsustunde tõstmisele Euroopa Liidus,” lausus Randjärv.

„Kreeka kavatseb läbi kogu eesistumise pöörata senisest suuremat tähelepanu mereteemadele, mis annab võimaluse ka Eestile sõna sekka öelda,” kinnitas Randjärv, kes Läänemereriikide parlamentaarse konverentsi (BSPC) presidendina oskab hinnata meie kogemust mereriigina. “Kreeka mereajalugu on pikk ning kahtlemata on neil selles valdkonnas kogemusi, mida ülejäänud Euroopaga jagada.“


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt