Laine Randjärv: Gunta Randla näitus ootab kõige väiksemaid Toompea lossi külalisi

Arvamus
|
15.01.2014

Kolmapäeval kell 12.30 avab Riigikogu aseesimees Laine Randjärv Toompea lossi kunstisaalis Gunta Randla loomingu näituse „ Kõige suuremad sõbrad“.

„Gunta Randla kujundatud lastesaated on tuntud nii täiskasvanute kui laste seas. See näitus tekitab kindlasti elevust ja äratundmisrõõmu nii väikestele kui suurtele, kes Toompea lossi ekskursioonile tulevad,“ ütles Laine Randjärv enne näituse avamist.

2013. aasta juunis 70. juubelit tähistanud staažika tele- ja teatrikunstniku näitus osutab Randla loomingu märgilistele töödele nii fotos, videos, kostüümides kui nukukangelastes. Emotsionaalne ja ülevaatlik väljapanek viib külastajad ka kunstniku töö eesriide taha.

Esimene Gunta Randla kujundatud saade oli Eesti Televisioonis eetris 1968. aastal. 1972. aasta lastelavastusest “Õnnelik lõpp” sai alguse tema aastakümnete pikkune töö lastesaadete ja -lavastuste kujundajana. Tuntumad lastesaated, mille kujundamisele ja loomisele on Randla kaasa aidanud, on “Mõmmi ja aabits” (1973-1976), “Väike nõid” (1975), “Meie maja tsirkus” (1977), “Onu Tik-Taki seiklused” (1981), “Kõige suurem sõber” (1988), “Hei, pöialpoisid” (1988), “Kadekops” (1990) ja paljud teised lastesaated ning nukulavastused.

Nukkudest, teatrist ja kujundamisest ei ole Randla loobunud ka täna. 2013. aasta juunis jõudis nukuteatris publiku ette tema kunstnikutöö lavastuses „Munatopskid“.

Riigikogu kantselei pakub Toompea lossis spetsiaalseid ekskursioone 5-10-aastastele lastele, kus mängude ja erinevate tegevuste abil tutvustatakse Riigikogu tööd ning ruume. Ekskursiooni pikkus on kuni 60 minutit. Lastel on võimalus vaadata peale ekskursiooni Gunta Randla näitust, mis jääb avatuks 27. veebruarini.

Loe lisaks ekskursioonide tellimise kohta: http://www.riigikogu.ee/index.php?id=31568

Fotod näituselt: http://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2014/Naitused/randla/ 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt