Laine Randjärv: ERM peaks edaspidi keskenduma toitlustusteenuse pakkumise asemel teadustööle

Uudis
|
13.09.2017

Reformierakondlasest Riigikogu kultuurikomisjoni liige kiidab täna komisjonis arutlusel olnud Eesti Rahva Muuseumi (ERM) auditit, mis on tema sõnul väga hästi teostatud ning muuseumi juhtkond peaks oma edaspidises töös auditis välja toodud kriitiliste märkustega arvestama.

Audit hõlmab ERM-i protsesside ning 2014- 2016. a tehingute seaduslikkuse analüüsi, samuti annab auditi lõppraport ülevaate asutuse tööst esimese tegevusaasta lõikes.
„Auditi põhjal võib väita, et ERM-i puhul pole tegemist pahatahtlike juhtimis- ja finantsrikkumistega, vaid pigem on majanduslikud probleemid tulnud muuseumi juhtkonna lohakusest ja ebaprofessionaalsusest,“ ütles Randjärv.

Analüüside käigus on selgunud, et suured olulised kulugrupid on eelarvest puudu ning samuti on endiselt segased asjaolud palju räägitud toitlustuse korraldamisega. „On äärmiselt piinlik ja kahju, et suure raha ja vaevaga rajatud kauaoodatud rahvusmuuseum figureerib uudistes mitte teadustegevuse ega Eesti rahva mälu hoidmise ja kajastamisega, vaid prohmakatega stiilis “Kadunud Brüsseli kapsas”,“ lausus Randjärv.

Randjärve sõnul jääb endiselt arusaamatuks, miks peab muuseum, mis on oma olemuselt oluline teadusasutus, tegelema köögitarvikute haldamise ja menüü koostamisega, eriti, kui selleks napib oskusi ja teadmisi.

„Juhtkonna väide, et toitlustamisega tegelemine toob muuseumile omatulu, ei vasta kahjuks tõele, sest hetkel on planeeritud tulu eelarves miinuses ja lisaks on toitlustuse eelarves jäänud arvestamata kõik kommunaalkulud,“ märkis kultuurikomisjoni liige.

„Samas on kiiduväärt, et Kultuuriministeerium võtab auditi tulemust väga tõsiselt ning planeerib teostada järelkontrolli terve 2017 kalendriaasta lõikes. Eesmärgiks on aidata ERM-il kitsaskohtadest üle saada ning suunata fookus põhitegevusele, milleks on teadustöö,“ lisas Randjärv.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt