Kruuse: Tori hobumajanduskeskus vajab kiiret käivitamist

Uudis
|
Urmas Kruuse
|
02.02.2017

Pärnumaal Toris hobumajanduskeskuse käivitamine aitaks Eestil saada osa suure ekspordipotentsiaaliga ärist ja luua maapiirkondadesse täiendavaid töökohti, ütles endine maaeluminister Urmas Kruuse (Reformierakond).

„Riik on juba eelmise aasta lõpus saanud Eesti hobumajandussektorilt ja kohalikult omavalitsuselt tugeva signaali Pärnumaale Torisse hobumajanduse keskuse loomiseks. Kuna ajalooline Tori hobusekasvandus kuulub riigile, tuleb valitsusel plaaniga kiiresti edasi minna ja moodustada hobumajandussektori osavõtul selleks sihtasutus,“ lausus riigikogu maaelukomisjoni aseesimees Urmas Kruuse.
 
Kruuse sõnul annab Torisse rahvusvahelisel tasemel taristu loomine Eesti hobumajandussektorile võimaluse võtta osa suure ekspordipotentsiaaliga ärist. 
„Toril on tugev potentsiaal areneda rahvusvahelise haardega hobumajanduse keskuseks, mis tooks piirkonda täiendavaid töökohti ja aitaks kaasa Pärnumaa kui turismipiirkonna arengule. Kui valitsus otsust ei tee, siis jääb riigile kuuluv 160-aastase ajalooga Tori hobusekasvandus lihtsalt lagunema,“ selgitas riigikogu liige.
Ta tõi välja, et kava järgi rajatakse Tori hobumajanduse keskus sihtasutusena koostöös erasektori ja kohaliku omavalitsusega. 
„Keskus hakkaks pakkuma rahvusvahelisel tasemel hobumajandusega seotud teenuseid, mida praegu Eestis ei suudeta vajalikul tasemel pakkuda. Samuti kuuluks keskusele praegune Tori hobusekasvandus koos ligi 950 hektari maaga, mille majandamisest saadav tulu aitaks teha keskuse loomiseks vajalikke investeeringuid,“ ütles Kruuse.
Valitsus arutab täna maaeluministeeriumi kava luua Pärnumaal Toris asuva hobusekasvanduse baasil rahvusvahelise haardega hobumajanduse keskus. 

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt