Kruuse: Korbi salaplaan tuleb avalikustada

Uudis
|
Urmas Kruuse
|
14.02.2017

Riigiasutuste ümberpaigutamine vajab avatud arutelu ja selle üle ei tohi otsustada kabinetivaikuses, leiab endine maaeluminister Urmas Kruuse.

„Maakonnakeskusi tuleb kindlasti riigiasutuste ümberpaigutamisega tugevdada, kuid selliseid plaane ei tohi teha salaja kabinetivaikuses nagu riigihalduse minister Mihhail Korb praegu seda teeb,” ütles riigikogu maaelukomisjoni aseesimees Urmas Kruuse. 

„Täna meedias avalikustatud Korbi salaplaan viiks muuhulgas Tartust pealinna tagasi haridusministeeriumi, mis oleks linnale tugev löök,“ sõnas Kruuse. Tema hinnangul ei taju riigihalduse minister Tartu olulisust Eesti hariduselu keskusena. 

„Kui praegune haridusminister ei taha Tartus käia, siis peab valitsus otsima uue ministri. Mind paneb vaid imestama, kuidas selle plaaniga läheb kaasa Isamaa ja Res Publica Liit, kelle eelkäija Isamaliit haridusministeeriumi kunagi Tartusse viis,“ lisas riigikogu liige. 

Endine Tartu linnapea kutsus riigiasutuste kolimise asjus riigihalduse ministrit üles avatud arutelule.

„Eesti vajab ühtlasemat arengut, millele asutuste maakonnakeskustesse jaotamine kaasa aitab, kuid need arutelud ei tohi toimuda salajas. Riigihalduse minister peab oma plaani avalikustama, muidu ei saa selle üle arutada,“ lausus Kruuse.

Postimees kirjutas täna, et riigihalduse ministril on valminud plaan riigiasutuste pealinnast väljakolimiseks, sealhulgas viies haridusministeeriumi Tartust tagasi Tallinnasse.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt