Kristo Enn Vaga: Tallinna linnavalitsus pigem karistab, mitte ei hari noori

Samal ajal kui noored tänaval jõlguvad, tõstab Tallinna linnavalitsus huviringide tasusid. Kas tõesti tahetakse probleemi süvendada, küsib Reformierakonna noortekogu peasekretär Kristo Enn Vaga.

 “Pärast seda kui meediasse olid jõudnud videod noortekampade korrarikkumistest Kanuti aias, tormas Eesti poliitiline eliit eesotsas peaminister Jüri Ratase ja Tallinna linnapea Taavi Aasaga kaamerate saatel sinna neidsamu noori koos politsei ja turvafirmadega taga ajama. Ainult, et enamus noori oli pargist selleks ajaks lahkunud, ilmselt mõnda muusse parki,” ütleb Kristo Enn Vaga. “Paljudele, sealhulgas mulle, tundus halenaljakas, et noortekambast sai justkui riikliku julgeoleku küsimus. Kuigi teema on tõsine, tegid ministrid koos Tallinna linnapeaga sellest oma külastusega palagani.”

“Mõistagi ei lahenda parkides jõlkuvate noortekampade probleemi ei šokivangistus ega muu karistus. Tõsi, nende noorte hulgas on ka neid, kes on kahjuks juba sattunud  kuritegelikule teele, kuid paljud noored veedavad enda aega  parkides lihtsalt seetõttu, et neil pole muud kasulikku teha,” selgitab Vaga. “Selle probleemi lahendamise osas on ka Tallinna linn tegutsenud täiesti valesti. MUPO saatmine linna parkidesse ei ole lahendus. Probleemi lahendamist võiks alustada, parandades Tallinnas huvihariduse kättesaadavust ja kvaliteeti. Selle õppeaasta alguses aga tõsteti hoopiski taas huviringide tasusid, mis teeb lapsevanematele oma järeltulijatele huviringide leidmise aina raskemaks ja kulukamaks,” märkis Vaga.
 
“Järelkasvu eest tuleb hoolitseda ning vaba aja veetmise võimalusi peab lihtsustama Lisaks peaks Tallinn taastama erahuvikoolide toetuse ja toetama seeläbi iga 4- kuni 19-aastast noort tema poolt valitud huviringis. On oluline pakkuda noortele linnakodanikele võimalust tegeleda neile huvipakkuvate harrastustega, ainult selle kaudu saame hoida linnaruumi turvalisemana ja lapsed haritumatena. Karistamine probleemi ei lahenda.“

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt