Kristiina Ojulandi kommentaar Venemaa võimaliku lahkumise kohta Euroopa Nõukogust omal soovil

Uudis
|
15.09.2008

Kommenteerides Venemaa Föderatsiooninõukogu väliskomisjoni esimehe Mihhail Margelovi ja Riigiduuma väliskomisjoni esimehe Konstantin Kossatšovi tänaseid arvamusavaldusi Venemaa võimalikust lahkumisest Euroopa Nõukogust omal soovil on Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland resoluutne:

”Pooldan Venemaa delegatsiooni hääleõiguse äravõtmist või akrediteeringu peatamist seetõttu, et Venemaa  agressioon Gruusia vastu rikkus rahvusvahelist õigust ja Venemaa ei täida endale võetud rahvusvahelisi kohustusi. Meie eesmärgiks on survestada  Venemaad, et ta viiks oma väed Gruusia territooriumilt välja nii nagu rahvusvaheline kohustus seda ette näeb”. 

Samas peab Ojuland oluliseks, et Venemaa peab Euroopa Nõukogu liikmena jätkama valitsustevahelise koostöö raames, sest selle kaudu peab Venemaa täitma paljusid Euroopa Nõukogu  konventsioone.

”Need on konkreetsed rahvusvahelised kohustused, mille läbi Venemaa kodanikud saavad kaitset inimõiguste ja seaduste ülimuslikkuse vallas. Eriti oluliseks pean Venemaa kodanike õigust pöörduda Euroopa Nõukogu inimõiguste kohtusse saamaks kaitset, kui Venemaa siseriiklik kohtusüsteem seda pakkuda ei suuda”, lisas Ojuland.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt