Ansip: neli hädavajalikku otsust

Uudis
|
13.09.2008

Täna Tartus kogunenud Reformierakonna volikogul tõi erakonna esimees Andrus Ansip välja paindlikuma tööturu, teadus- ja arendustegevuse, ekspordi ning range eelarvepoliitika kui neli sammast, millele Eesti majandus peab toetuma.

„Eesti kõige suurem probleem on kvalifitseeritud tööjõu puududus. Oma tööturu paindlikkuse kohalt oleme rahvusvahelistes tabelites 181 riigi hulgas alles 163 kohal. Kindlasti peaksime jätkama ka Soome ja Rootsi eeskujul tööjõumaksude alandamisega. Seevastu teadus arendustegevusega oleme viimasel kolmel aastal olnud Euroopas esikohal ja seda kohta me ei tohi kaotada,” rääkis Ansip erakonnakaslastele.

Ta lisas: „Kui siiani on majanduskasvu vedanud põhiliselt laenudele toetuv tarbimine, siis nüüd peab selle vedamise üle võtma eksport.”

Neljanda sambana tõi Ansip välja range eelarvepoliitikaga jätkamise. „See on see, millesse me usume ja see on see, millesse usuvad investorid,” rõhutas peaminister.

Käesoleva aasta eelarve koostamise põhiprobleemina nägi Ansip eelarve tulude jäika seotust kuludega. „Liiga paljude tulude kulutamine on juba seadusega ette määratud ning tulude struktuuri muutudes puuduvad valitsusel ja Riigikogul vajalikud hoovad kulude struktuuri muutmiseks,” ütles Ansip.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt