Kristen Michal: nii sai meil Tallinnas kaks meeskonda – Komanda Kõlvarta ja Ossinovski omad

Arvamus
|
Kristen Michal
|
19.11.2021

Kõige müstilisem lugu on, kuhu jäi Raimond Kaljulaid?

Tallinn saab lähiaegadel paika juhid. Mõned uued, paljud jätkavad. Viimane ehk jätkamise sõnum on ka koalitsioonileppes kandev noot Keskerakonna kampaaniast – kõik peab jätkuma. Kõige mõnusam kui uuendusliku kuuega sisult vanaviisi.

Kõneainet pakkuvaks märgiks saab, et Keskerakonna linnavalitsuse jätkavate ja liituvate liikmete esimene ühine keeleruum polegi vist riigikeel. Klandorf, Riisalu ja Võrk lahkuvad. Asemele Svet, jätkab Kõlvart, Novikov, Belobrovtsev ja Beskina. Komanda Kõlvarta on 100% tüüri juures. Sõnumiga parteisse aga ka välja – see on meie linn, kui ei meeldi, tuled kustu.

Sotsiaaldemokraatide valikud annavad veidi rohkem lootust, et osa neile pandud kõrgetest ootustest võiks realiseeruda.

Jevgeni Ossinovskit pean demokraadiks, mis teeb huvitavaks praktilised valikud Tallinna volikogus, kus varasem sõnum on olnud, et isegi spontaanne mõttevahetus kiidetakse enne partei pressiosakonnas heaks. Ning opositsiooni mõttest ei saa enne tegu, kui võim nii otsustanud.

Abilinnapeadest sündis üks üllatus, õnneks positiivne – Kaarel Oja. Mäletan, et ta vist olnud Ossinovski kampaaniajuht Euroopa Parlamenti aastal 2019, hiljem suhtekorraldaja aga vähemalt valdkonnas öeldakse tema kohta ette krediidina hästi.

Madle Lippusega on samuti ootus kõrge, et tänavaruum muutub radikaalselt kaasaegseks. Mitte ei tule sealt enam sooja auru, nagu varem, miks Tallinn on väike betoonist, kivimunadest ja metallpostidest linn.

Joosep Vimmale, teadmata tema suhet majandusvaldkonnaga, see pole lihtsalt leitav vabandust, soovin edu. Tallinnas on ettevõtjatel põhimõtteline ootus – asjad liiguks kiirelt ja selgelt, et uusi ei tõrjutaks ja tutvus ei oleks asjajamise alus. Kui ta sellega hakkama saab, on tubli mees. Kui mitte, siis kindlustab ta ennast pikaks ajaks teistmoodi. Loodan esimest.

Ja nii ongi meil kaks meeskonda – Komanda Kõlvarta ja Ossinovski omad. Kõige müstilisem lugu aga on, kuhu jäi Raimond Kaljulaid? Kuuldavasti fraktsiooni esimeheks seetõttu, et Keskerakond nõudis ja sotsid nõustusid, et Raimond ei tule ei täitev ega valitavasse ametisse.

See viimane pole teab mis hea märk. Erinevalt valitsusest kus Ratast rajateelena lausa kistakse valitsusse aga ta ei tule ega tule, tahtes juhtida tagareast, pealinnas see nii ei lähe. Nagu sotside meeskonna juht Ossinoski ütles – ta hakkab muutma toiduahelaid. Aeg näitab, kas muutuvad ahelas olijad, või lihtsalt muutjad.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt