Kristen Michal: Keskerakond ja Rahvaliit vassivad

Uudis
|
26.08.2006

Reformierakonna peasekretäri Kristen Michali sõnul kasutavad Keskerakonna ja Rahvaliidu juhtpersoonid oma parlamendiliikmete presidendivalimistest eemalehoidmiseks otsest valet.

„Keskerakonna ja Rahvaliidu juhtkonnad on ilmselt raskustes põhjendustega, miks nad keelavad oma väärikatel ja lugupeetud parlamendiliikmetel presidendivalimistel hääletamast. Seepärast on asutud oma inimestele otseselt valetama,” ütles Michal.

Michali sõnul ei vasta tõele jutt, et Reformierakond 2001. aastal presidendivalimiste parlamendivoorudes ei hääletanud.

„Kõik reformierakondlased võtsid tookord sedeli välja ja hääletasid. Selles võib veenduda igaüks, kes külastab Vabariigi Valimiskomisjoni kodulehekülge. Kuidas keegi hääletas, seda ei saa valimiste salajasuse tõttu keegi täna öelda, kuid fakt on see, et kõik võtsid hääletamisest osa,” sõnas Michal.

„Keskerakonna ja Rahvaliidu juhtidel ei õnnestu oma vastutust põhiseadusvastase pretsedendi loomise eest kellegi teise õlule veeretada. Oma liikmetel presidendivalimistel hääletamise keelamine on räige pretsedent ja vastutus selle eest langeb Keskerakonna ja Rahvaliidu juhtkondadele,” ütles Michal.

Michali sõnul räägivad Keskerakonna ja Rahvaliidu juhid pooltõtt ka Toomas Savi ülesseadmisest loobumise kohta parlamendis 2001. aastal.

„Reaalsus oli see, et presidendikandidaadi ülesseadmiseks oli siis nagu nüüdki vajalik 21 parlamendiliikme toetus, meil oli aga ainult 20 häält. Reformierakonnal oli tookord parlamendis 18 kohta, lisaks olid meiega selleks ajaks liitunud ka Sergei Ivanov ja Ivi Eenmaa. Üks hääl oli puudu. Parimagi tahtmise juures polnud Savi ülesseadmine parlamendis lihtsalt võimalik. Pidime tookord halva mängu juurde head nägu tegema,” selgitas Michal.

„Täna ei ole Keskerakonnal ja Rahvaliidul ühtegi takistust Arnold Rüütli ülesseadmiseks parlamendis. Neil on 36 häält ja kõik võimalused oma poliitilise sümpaatia eest ka võitlusse asuda. Aga ei – selle asemel vassitakse ja Arnold Rüütel hoiab lihtsalt kõrvale,” ütles Michal.

„Ma loodan siiski, et Keskerakonna ja Rahvaliidu parlamendiliikmetel on rohkem mõistust ja väärikust kui nende juhtidel ja nad tulevad esmaspäeval hääletama,” lootis Michal.

Reformierakonna pressiteenistus

Lisainformatsioon:
Kristen Michal
Tel: 50 68 429
E-post: kristenatreform [dot] ee

Teate edastas:
Henri Arras
Reformierakonna nõunik
Tel: 55 31 314
E-post: henriatreform [dot] ee


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt