Keskerakond ei toetanud ehitusjärelvalve reeglite kehtestamist

Uudis
|
25.08.2006

Tallinna volikogu arutas eile Reformierakonna ettepanekut kehtestada linnas selged ja ranged ehitusjärelvalve töö põhimõtted. Keskerakond hääletas aga ehitusjärelevalve reeglite väljatöötamise vastu.

“Kui Pirital ehitati täiesti kontrollimatult valmis ridaelamu alale, kus ei olnud ei seda lubavat detailplaneeringut ega ka välja antud ehitusluba, siis on ehitusjärelevalvega ikka midagi tõsiselt lahei,” ütles Reformierakonna volikogu fraktsiooni juht Keit Pentus. “Seadus annab linnale täiesti piisavad alused ehitusalast omavoli takistada. Küsimus on, kas seda teha tahetakse ja eilne hääletus volikogus näitab, et Keskerakonnale on meelt mööda võimalikult sogane olukord linnaplaneerimises ja ehituses.”

Reformierakonna ettepaneku kohaselt oleks kohustatud linnavalitsust välja töötama selge ja üheselt mõistetava ehitusjärelevalve toimimise korra. “Kui Tallinnas ei ole enam erandiks see, et maja ehitatakse planeeringus ettenähtust mitu korrust kõrgem, siis tuleb ehitusjärelevalve tööle panna.

Praegu tundub ehitusjärelevalve lähtuvat pigem põhimõttest, et kui on vähegi võimalik silma kinni pigistada ja rikkumisi mitte-tähele-panna, siis seda ka tehakse. Valitseb mentaliteet “tulgu maja pealegi mõni korrus kõrgem kui ettenähtud, mis me ikka hakkame head ehitajat kiusama”,” leidis Pentus.

hääletustulemused:

http://www.tallinnlv.ee/aktalav/Koosolekud/Dokumendid/htdok3962.htm

Lisainformatsioon:

Keit Pentus
50 40 884

Pressiteate edastas:
Kätlin Atonen


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt