Kristen Michal: Eestile asjatundlik valitsus ja tark majandus

Uudis
|
20.05.2018

„Eesti jaoks on oluline pöörata maksundus õigele teele ning taastada usaldusväärne valitsemine,“ ütles Reformierakonna volikogu esimees Kristen Michal eilsel rahandus- ja majandusteemalisel arutelul.

„Keskerakonna valitsuse maksueksperimendid on muutnud Eesti hinnatud lihtsa ja selge maksusüsteemi tundmatuseni,“ ütles Michal Reformierakonna volikogul. „Eesti inimeste ja ettevõtjate ootus on kindlustundele ja etteaimatavusele makse makstes. Töötav inimene on aetud segadusse, kas oma puhkuserahad tuleks küsida enne või pärast palgapäeva. Selline kanapõder tüüpi maksueksperiment on ebaõnnestunud ja tuleb ära muuta.“

„Teaduse ja arenduse suurem rahastamine on tee targa inimese ja targa majanduseni. Vaid kõrgema tootlikkuse ja lisandväärtusega töö viib Eesti majanduse järgmisele tasemele ning kasvatab meie kõigi jõukust. Sissetulekute tõus läbi targa majanduse peab olema meie eesmärk,“ lisas Michal.

„Ka avaliku sektori kulud tuleb kriitiliselt üle vaadata. Headel aegadel tuleb koguda reserve, et majanduse jahtudes saaks tagada head teenused ja areng,“ leidis ta.

Reformierakonna volikogu esimehe hinnangul muutuvad ühendused järjest tähtsamaks. „Suured põhimaanteed Tallinn-Tartu, Tallinn-Pärnu ja Tallinn-Narva tuleb välja ehitada neljarajaliseks ning riigi taristu, teedevõrgust kuni internetiühendusteni, peavad olema kaasaegsed. Eesti majandusruumi saame kasvatada Tallinn – Helsinki tunneli rajamisega, see on jumekas idee, mille rajamine tuleb järgmisel valitsusel otsustada,“ lisas ta.

Majanduse arutelule lisaks kinnitas Reformierakonna volikogu Riigikogu ja Euroopa Parlamendi valimiste nimekirjatoimkonna koosseisu juhatuse esitatud kujul.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt