Kõiv: sotsiaalne ettevõtlus põranda alt välja

Uudis
|
20.11.2007

Riigikogu sotsiaalkomisjon kohtus täna Puuetega Inimeste Tööühistute esindajatega, et üheskoos arutleda, kas ja kuidas Eesti seadusandlus toetab või takistab sotsiaalse ettevõtluse arengut ja milliseid seadusi tuleks vajadusel muuta.

Sotsiaalkomisjoni liige Tõnis Kõiv, kelle initsiatiivil kohtumine toimus, märkis, et puuetega inimeste tööhõive suurendamine Eestis on väga tähtis. „Puudega inimese tööle asumine parandab tema elukvaliteeti ja aitab tal tunda end täisväärtusliku ühiskonnaliikmena,” rääkis Kõiv meenutades, et koalitsioon on seadnud eesmärgiks saavutada puuetega inimeste seas 50 protsendine tööhõive ning sotsiaalse ettevõtluse arendamine on siin üks võimalustest.

HAPECO (Handicapped People Employed in Co-operatives) projekti raamides on käivitatud sotsiaalsed ettevõtted kuues maakonnas, Saaremaal ja Hiiumaal, Järva-ja Viljandimaal, Läänemaal ja Põlvamaal. Kuressaares osutavad puuetega inimesed edukalt päevase lastehoiu teenust, Viljandimaal Viiratsis aga on valla lepingupartnerid heakorratööde osas.

Sotsiaalettevõtted on ettevõtted, mille peaeesmärgiks ei ole kasumi tootmine omanikele, vaid sotsiaalsete hüvede loomine. Puuetega inimeste töötamisest võidavad kõik – inimeste elukvaliteet paraneb, riigile makstakse makse ja töö saab tehtud.

Tänasel kohtumisel Riigikogu sotsiaalkomisjonis lepiti kokku, et HAPECO projekti esindajad esitavad sotsiaalkomisjonile sotsiaalse ettevõtluse arendamist takistavate probleemide kirjelduse ning sotsiaalkomisjon korraldab nende juriidilise analüüsi ja arutelu probleemide lahendamise võimaluste üle.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt