Meikar: noored peaksid saama valida

Uudis
|
20.11.2007

Riigikogu liikmel Silver Meikaril on hea meel, et Eesti Noorteühenduste Liit on asunud toetama ideed valimisea langetamise kohta kohalikel omavalitsuste valimistel.

Andes keskkoolieas noortele võimaluse valimistel osaleda, suureneb nende võimalus ka ühiskonnaelus kaasa rääkida ja sunnib poliitikuid rohkem tegelema probleemidega, mis noori puudutavad.

„Väikestes piirkondades läheb palju rohkem noori pärast keskkooli linnaülikoolidesse ning ei saa enam oma kodukoha arengut mõjutada,” põhjendab Meikar, kes neli aastat tagasi valimisea alandamise ettepaneku esitas. „Noortel, kes keskkooli ajal valimistel osalevad, tekib side oma kodukohaga ja harjumus ka tulevikus vastutustundlikult kodaniku kohustusi täita.”

Valimisiga on sätestatud Eesti Vabariigi põhiseaduses ning valimisea langetamine on võimalik vaid siis, kui põhiseadust põhjalikult muutma hakatakse. Silver Meikar usub, et valimisea langetamise teemalised debatid aitavad kaasa ühiskonna küpsemisele ja üha uusi toetajaid koguv valimisea langetamise idee saab tulevikus reaalsuseks.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt