Reformierakond: otsustame õiguskantsleri kandidaadi toetamise 10. detsembriks

Uudis
|
21.11.2007

Reformierakonna fraktsioon kohtus täna õiguskantsleri võimalike kandidaatide Ülle Madise ja Allar Jõksiga.

“Ametis olev õiguskantsler on oma praeguses töös suuresti keskendunud ombudsmani rolli täitmisele ja sellega on ta kahtlemata tublisti toime tulnud,” ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Keit Pentus. “Reformierakonna fraktsioonil oli hea meel kuulda, et Allar Jõks lubas juhul kui tema ametisolekut pikendatakse veel seitsmeks aastaks, teha Riigikoguga tihedamat koostööd.”

Reformierakonna fraktsioon peab Jõksi tugevaks konkurendiks tänast riigikontrolli peakontrolöri Ülle Madiset. “Põhjalik ja läbikaalutud juriidiline argumentatsioon ning emotsioonide kõrvale jätmine on see, millele Ülle Madise sõnul õiguskantsleri seisukohti andes tugineda tuleb. See ühtib ka Reformierakonna arusaamaga õiguskantsleri tööst,” lisas Pentus. “Positiivne on ka see, et Ülle Madisel on kogemus tööst Riigikogus – Riigikogu põhiseaduskomisjoni sekretariaadi juhtimisest. Kuna õiguskantsleri üheks peamiseks koostööpartneriks on just riigikogu, tuleb riigikogu töö köögipoole tundmine kindlasti kasuks,” lisas Pentus.

5. detsembril kohtub Reformierakonna fraktsioon ka õiguskantsleri kandidaadi Indrek Koolmeistriga.

Keit Pentus nimetas positiivseks ka tänast kohtumist Eesti Panga nõukogu esimehe võimaliku kandidaadi Jaan Männikuga. “Jaan Männikul on väga pikaajaline kogemus suurte ja keeruliste organisatsioonide juhtimisest, mis teeb temast Andres Arraku kõrval kindlasti ühe tugevaima kandidaadi Eesti Panga nõukogu esimehe kohale,” ütles Pentus.

“Kuna kõige esimesena jõuab riigikogu ette kinnitamiseks õiguskantsleri ametikoha täitmine järgmiseks seitsmeks aastaks, siis on meil plaan kujundada oma seisukoht selles küsimuses detsembri teiseks nädalaks,” selgitas Pentus.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt