Klaas: Tallinn on kohustatud täitma seadust ja kohtlema lapsi võrdselt

Uudis
|
31.10.2013

Riigikogu kultuurikomisjoni esimehe Urmas Klaasi sõnul kohtleb Tallinn suurima ja rikkaima omavalitsusena ainukesena erakoolides ja munitsipaalkoolides õppivaid lapsi ebavõrdselt, jättes erakoolidele tegevuskulude eest tasumata.

Klaas toonitab, et 1. septembril 2011 jõustus erakooliseaduse muudatus, mille kohaselt vald või linn osaleb eraüldhariduskooli tegevuskulude katmises proportsionaalselt selles koolis õppivate õpilaste arvuga. „On täiesti lubamatu eirata seadust ning jätta täitmata kohustused, mis paneb eriti keerulisse olukorda alternatiivpedagoogika põhimõtetel tegutsevad väikekoolid ning riivab oluliselt ka teiste erakoolide õiglustunnet. Oma eelarvet planeerides on koolidel olnud igati õigustatud ootus arvestada kohalike omavalitsuse osalemisega kooli tegevuskulude katmisel. Nii Tallinna linnakohus kui ka ringkonnakohus on kooli ja linna vaidluses koolidele õiguse andnud ning kohustanud linna osalema kooli tegevuskulude katmises vastavalt seadusele,’’ lausus parlamendisaadik.

Urmas Klaas nendib, et lapsevanematel on igati seaduslik õigus valida lapsele oma filosoofiliste ja pedagoogiliste veendumuste kohane kool. Selleks on väga vajalik alternatiivpedagoogilistel põhimõtetel tegutsevate väikekoolide toetamine ning sel moel haridusmaastiku rikastamisele kaasa aitamine.

Oktoobri algusest on http://petitsioon.ee/erakoolidest keskkonnas üleval märgukiri Tallinna linnavalitsusele, milles erakoolide lapsevanemad, vilistlased ja toetajad tuletavad linnale meelde kohustust täita seadust ning kohelda oma linna lapsi võrdselt. Petitsioonile on tänaseks andnud allkirja 846 inimest. 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt