Õnne Pillak: Tallinna lasteaedade investeeringud ja pearaha peavad järgmisel aastal tõusma

Uudis
|
Õnne Pillak
|
27.10.2013

Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Õnne Pillak usub, et linnapea on valmis toetama ettepanekut tõsta järgmisel aastal Tallinna lasteaedadele investeeringuteks mõeldud vahendeid vähemalt 6 miljoni euroni ja lasteaedadele ettenähtud pearaha 106,6 eurolt 130 eurole lapse kohta kuus.

„Mäletame hästi, kuidas mõned nädalad tagasi linnapea kinnitas, et lapsed on Tallinna linna prioriteet ja järgmisel neljal aastal investeerib linn senisest enam lastesse,“ ütles Pillak.

“Tallinna linnavalitsus on koostamas 2014. aasta linnaeelarvet ning praegu on esimene võimalus linnavalitsusel näidata, et antud lubadus viiakse ka ellu, mitte ei jää see tühjaks loosungiks valimisreklaamis,“ lisas ta.

„Minu ettepanek linnapeale on tõsta lasteaedadele mõeldud investeeringud vähemalt 6 miljonile eurole järgmisel aastal ning kolm aastat samal tasemel olnud lasteaedade pearaha ja lapsehoiuraha 106,6 eurolt 130 eurole,“ tutvustas Pillak linnapeale saadetud 2014. aasta eelarve ettepanekute sisu.

Vajaminev lisaraha on Pillaku sõnul linnal olemas. „Tallinn on saanud igal aastal tulumaksu paremast laekumisest ca 20 miljonit eurot lisatulu eelarvesse. Rahandusministeeriumi prognoosi kohasel on järgmisel aastal Tallinnal oodata tulumaksust lisa 18 miljonit eurot. Sellest ca 7,5 miljonit investeerida Tallinna kõige väiksematesse kodanikesse on ainuõige samm,“ lausus Pillak.

“Väikesed tallinlased vajavad korras ja köetud lasteaedasid, õppe- ja mänguvahendeid ning hästi tasustatud õpetajate hoolt ja tähelepanu. Lapsevanemad vajavad rahulolu ja teadmist, et ajal, kui nemad teevad tööd, on nende lapsed soojas, puhtas ja kaasaegses lasteaias,” märkis Pillak.

„Ma siiralt loodan, et linnapea peab oma sõna ja suurendab investeeringuid lastesse, et luua neile paremad hoiutingimused ja anda lapsevanematele kindlustunne,“ sõnas Pillak.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt