Keit Pentus Soome ajakirjanikele: riigi väike võlakoormus tähendab tulevikus väiksemaid makse

Uudis
|
15.11.2010

Riigikogu aseesimees Keit Pentus tutvustas tänasel kohtumisel Soome ajakirjanikele otsuseid ja reforme, mida Eestis on tehtud majanduskriisist väljumiseks ning rääkis lähiaastatel Eesti riigi ees seisvatest uutest eesmärkidest.

„Kriisi ajal valis Eesti avaliku sektori kulutuste vähendamise tee ja hoidis riigi võlakoormuse madalana. See loob konkurentsieelise tulevikus, sest Euroopa Liidu väikseim riigivõlg tähendab väiksemaid intressikulusid riigieelarvest. Saame hoida maksukoormuse madalana,” rääkis Keit Pentus.

Tulevikus on vaja soodsat majanduskeskkonda edasi arendada. „Väärtustame lihtsat, väheste erandite ja madalate määradega maksusüsteemi ning jätkame tööjõumaksude vähendamisega. Hoiame oma eeliseid ning arendame neid edasi, et nii meie kui ka teiste riikide ettevõtjatel, sealhulgas soomlastel, oleks huvi Eestis uusi töökohti luua,” ütles Keit Pentus Riigikogus Soome ettevõtjate ja ajakirjanikega kohtudes.

Riigikogu aseesimehe sõnul on üks asi, mida Eesti Soome puhul eeskujuks võtab, elukestev õpe. „Soomes täiendab viiendik elanikkonnast ennast pidevalt, meil on selleni veel jupp maad minna. Hariduse väärtustamine on Eestis üks lähiaja põhiküsimusi,” lausus Keit Pentus.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt