Keit Pentus: OECD uuringu tulemused kinnitavad, et oleme õigel teel

Uudis
|
07.12.2010

Riigikogu aseesimees Keit Pentus ütles OECD poolt läbi viidud õpilaste õpitulemuste uuringu tulemusi kommenteerides, et nagu autol peab olema kiireks edasiliikumiseks hea mootor ja paagis kvaliteetne kütus, nii on ka majanduse stabiilse kasvu eelduseks hea haridus.

“See, et Eesti õpilased on Euroopas tulemustelt viiendal kohal, sisendab kindlust, et meil on olemas väga hea baas targa ja suuremat lisandväärtust loova majanduse arenguks,” lausus Pentus.

“Lähiaastate eesmärk on üks – meie inimeste elujärje parandamine. Selle eeldus on majanduse uus kasv. Majanduskasvu parim tagatis on omakorda kvaliteetne haridus. Just sel põhjusel on parlament ja valitsus juba mõnda aega aasta-aastalt haridusse panustatavat eelarveraha suurendanud. 2008. aastal moodustasid hariduskulud Eestis juba 6,7% sisemajanduse kogutoodangust ja Euroopa Liidu riikidest suunasid rohkem raha haridusse vaid Küpros, Taani ja Rootsi,” selgitas Keit Pentus. “Haridusse suunatav raha ei anna tulemusi kohe homme või aasta pärast, aga tulevikus suuremat lisandväärtust loovate töökohtade tekkimiseks on tegu ainuõige investeeringuga.”

Pentuse sõnul on Eestis tööealiste inimeste osakaal vähenemas. ”Inimeste elujärje paranemise ja majanduse kestlikkuse võtmeküsimuseks on järjest keerulisema ja suuremat lisandväärtust loova töö tegemine. Eesti õpetajatel ja õpilastel on selles muutuses väga oluline roll,” ütles Pentus.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt