Kalle Palling: olemasolev jaevõrk vajab kiiret rahasüsti

Uudis
|
27.02.2012

Riigikogu majanduskomisjoni ja Eesti Energia nõukogu liige Kalle Palling nendib, et Vabariigi Presidendi pidupäevakõnes kõlanud kriitikaga Eesti Energia pihta tuleb osalt nõustuda. Pallingu sõnul ei saa kuidagi olla rahul praeguse jaevõrgu olukorraga, kus juba lausa harjumuspäraselt on sajad tuhanded inimesed iga väiksemagi tormi puhul elektrita.

„Olemasolev jaevõrk on aastatetagune pärand ning seda on uuendatud kordades aeglasema tempoga kui tarvis oleks. Selle põhjuseks on tarbija soov mitte maksta kõrgeid võrgutasusid. Täna peab iga eurosendi, mis suunatakse jae- ja põhivõrgu arendamisesse küsima läbi võrgutariifi tarbija käest,’’ lausus Palling.

Parlamendisaadiku sõnul loodab ta peagi näha Konkurentsiameti lahendusi Riigikogu majanduskomisjonile, mis võimaldaksid võrkudesse investeerida kordades suuremaid summasid ilma neid võrgutasusse arvestamata. „Ma ei näe kusagil tarbija valmisolekut elektrituru avanemise eel võrgutasude tõusuks. Olen ka varem maininud, et kindlasti tuleks kaaluda nii Euroopa liidu vahendite kasutamist, Eesti Energia kontserni planeeritavate investeeringute prioriteetsust ja samuti ka dividendipoliitikat,’’ ütles Palling.

Palling märkis, et kui jätkata tänase investeerimistempoga, siis saaks Vabariigi President Eesti Energiat kiita alles 2030. aasta pidupäevakõnes. „Mina isiklikult näen, et me võiksime regulatsiooni muutes jõuda selleni kuue aasta pärast. Rahaliselt tähendaks see jaotusvõrgu investeeringute kolmekordistamist. Vaadates Eesti Energia majandustulemusi, oleks selline võimekus Eesti Energial olemas, kui Konkurentsiameti piirav regulatsioon seda võimaldaks,’’ rääkis Palling.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt