Arto Aas rõhutas Brüsselis kiirete otsuste hädavajalikkust

Uudis
|
28.02.2012

Riigikogu majanduskomisjoni esimees Arto Aas ütles eile Brüsselis toimunud parlamentidevahelisel nõupidamisel, et mitmed Euroopa Liidu riigid peavad senisest enam pingutama eelarve tasakaalu saamiseks.

„On elementaarne, et päris mitmed Euroopa riigid vajavad kulude ja tulude kiiret tasakaalu viimist. Rõhutaksin aga ka seda, et enamik riike vajab paradigma muutust, kus maksumaksja rahakotile üle jõu käiv laisk sotsiaalriik tuleb asendada majanduskasvu soosiva majanduskliimaga,” lausus Aas.

Senisest tõhusama otsustamise vajalikkust Euroopas rõhutas ka samal nõupidamisel osalev Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni juht Taavi Rõivas. „Üha suuremate abifondide ehitamise asemel tuleb keskenduda iga riigi eelarvepoliitikale ning suhtuda senisest resoluutsemalt nendesse, kelle eelarve on liiga suures defitsiidis,” ütles Rõivas ja lisas, et abifondid on küll tõhus valuvaigisti, kuid nad ei ravi võlahaigust. Tõhusaks raviks on vaja kärpeid ja reforme.

Brüsselis toimub 27.-28.veebruarini Euroopa Parlamendi ja rahvusparlamentide delegatsioonide kohtumine, kus arutatakse riikide eelarvepoliitika juhtimist nn. Euroopa Semestri raames. Nõupidamisel osalevad ka Euroopa Komisjoni president Jose Manuel Barroso, Herman van Rompuy ja mitmed Euroopa Komisjoni volinikud.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt