Raamatu teisest tulemisest rääkides on USA e-raamatute müügi ja arendamisega Euroopast tublisti eespool, leiab Riigikogu liige Kalle Palling (Reformierakond). Üheks põhjuseks digitaalraamatute arendamise aegluses on e-raamatu mitte raamatuna tunnistamine ning selle liigitamine elektroonilise teenuse alla.
Pallingu sõnul aitab e-raamatute levik kaasa nii rahvuskultuuri kui eesti keele säilimisele ja arengule. „Üks võimalus muuta Eesti kirjandus paremini kättesaadavaks on pakkuda seda interaktiivsete lahendusena, näiteks e-raamatute kujul,’’ lausus Palling.
„Paljudes riikides on just e-raamatud ja e-õpikud olulisel määral parandanud noorte lugemisharjumust, kuna neid on võimalik teha huvitavaks ja atraktiivseks. Näiteks Hispaanias on jõutud juba järgmisele tasemele ja arendatakse multifunktsionaalseid raamatud, kus lisaks veel video- ja helilahendused. See on väga populaarne just e-õpikute puhul,’’ ütles parlamendisaadik.
Kalle Palling rõhutab, et Eestil on hea võimalus näidata uuenduslikku eeskuju ning liigitada e-raamatud ja tavaraamatud samasse kategooriasse, olles e-riigile kohaselt selle teemaga maailmas esimeste seas.